forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Я да видим кой какво мисли ?!?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mQuuu
Mitsubishi


Регистриран на: 31 Юли 2006
Мнения: 416
Общо думи: 28,582
Местожителство: GBBG

МнениеПуснато на: Чет Сеп 03, 2009 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

y-project написа:
seemore написа:
Точно в тая криза, не вярвам в чужбина да са послали червения килим и да ни чакат. Е колко хора се върнаха - щото и там безработицата расте.
Аз лично предпочитам да си работя тука - ама работа която ми харесва, отколкото да вървя по чужбината да пържа картофи в Макдоналдс по 12 часа на ден. Всичките ми близки, роднини, приятели са тука.
Там наистина може да се правят доста повече пари - ама живота ти става: работа-сън-работа-сън ...
Качеството на живота не зависи само от парите.

Аз и тука си работя по 12 часа Laughing Laughing Laughing


Ама не 6 дена в седмицата предполагам Wink
_________________
AMD FX-6200 3.8GHz,6MB/8MB, MB-ASROCK 990FX EXTREME3/AM3+, 2x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX, Xilence Modular 1000W R3 ATX 2.3, ATI Radeon Sapphire VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 OC (UEFI), SSD ADATA SX900 128GB, HITACHI 1TB 7K1000.D 7200rpm 32MB SATA III + 2x320GB SATA2 Seagate
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Сеп 03, 2009 9:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво питате младите,ама и аз да кажа.
Ако вие младите не виждате бъдеще в България, то какво ще видим ние улегналите.Ако вие дето вече не си спомняте що е комунизъм не искате да останете и ВИЕ да промените нещата към добро, то и аз да стягам куфарите.
Нещата са много относителни:
Тук работиш за 500лв. - но как работиш - кафенца, цигарки, закъснял, подранил......Криеш данъци, не плащаш глоби, не плащаш софтуер, доста от ежедневните, а и не само стоки са доста по-евтини от чужбина и т.н. и т.н Мисля ми схванахте мисълта.От друга страна обаче: навсякъде намръщени хора, навсякъде корупция, сиво и грозно е накъдето и да се обърнеш, всичко се прави през пръсти, качество - никакво, цени - европейски...........и тука ми я схванахте знам
ТАМ работиш много, вземаш много, харчиш много.Колкото повече работиш, ама наистина работиш толкова повече вземаш.Качеството е европейско, както и цените.
От друга страна обаче: пише 60 - караш с 60 /освен германските аутобани Twisted Evil / плащаш данъци,плащаш глоби плащаш софтуер............

Единственото за което ми става гадно е че който и да "излезе" разказва колко чисто, красиво и спокойно е там.Колко приветливи са хората и как всеки те счита за ЧОВЕК

_________________
Производство на пластмасови изделия и матрици
Tuning
Всичко за автомобилният тунинг в България може да откриете тук
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
malkiq
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Юли 2006
Мнения: 815
Общо думи: 27,964
Местожителство: GB BG

МнениеПуснато на: Чет Сеп 03, 2009 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Астра, прав си. Има един плюс, че и българите са гостоприемни, но гостоприемството се изчерпва до там, че ако трябва да помагаш на хората, това се счита за прекалено от тяхна страна и е много натоварващ ангажимент за теб примерно. Вместо да ги опътваш и направляваш там където имат нужда. Ето това също е един от проблемите в България. Няма как да бъдем считани за "приветливи" хора докато не започнем да мислим само за себе си и собствената си изгода. Та това с "утре стягам куфарите и се омитам" не е ли спасяване по единично?!

Малко в страни от темата, но предполагам всички сте забелязали (за нас габровците говоря), че се носят митове, че сме стиснати и т.н. Е може би това е било вярно преди много години, но сега ми става кофти като кажа на някой че съм габровец и той веднага ме поглежда странно и някои открито си казват "абе вие габровците не сте ли малко стиснати"
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Nubits
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Дек 2004
Мнения: 439
Общо думи: 3,115
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Сеп 04, 2009 12:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен всеки сам усеща къде се чувства добре, било то и за по-малко пари, но повече приятели примерно.. понякога нещата стават след проба.. отиваш в чужбина, виждаш че не става.. хайде пак наобратно Smile ... Като цяло смятам, че в България всеки може да успее стига да иска и да дава всичко от себе си.. не както астра каза - кафенца, цигарки... има ли амбиция човек, има ли някаква цел, която да гони нещата могат да се получат.. за съжаление това често включва и не много морални, хуманни и т.н. методи...

Що се отнася до образованието.. в университета определено не те учат да печелиш пари, нито да мислиш правилно, нито как да си уредиш живота... аз лично 2 пъти се опитах да уча и след като видях каква пародия е всичко се отказах завинаги! най-доброто решение в живота ми! университета според мен не ти дава нищо повече освен контакти.. а пък не малка инвестиция.. никак даже! А повечето от студентите по мое наблюдение не работят или работят за да имат да харчат... Практиката е друго нещо, опитът също.. това не значи да спреш да учиш, а да учиш това, което знаеш че ще ти трябва, било то чрез курсове, работа и какво ли още не. Това естествено не важи за лекарските професии, пилотите и т.н. Very Happy но като цяло смятам, че в момента, в ситуацията у нас с предимство са хората с опит, не с хартийка с печатче Sad

А тук работа определено има, но за хората които са готови да дадат малко повече в началото, докато се докажат. Иска се търпение и упоритост навсякъде все пак... Много често и при мен идват момчета, които не осъзнават че не могат да получат 2000лв заплата от първия ден, без да имат и грам опит.. работят 2 седмици.. вземат 200лв заплата и казват, че напускат, защото парите са малко Smile ..

От моя опит мога да съдя, че България е едно чудесно място за реализация и изкарване на прилични суми, дори без да имаш образование, но все пак да се развиваш в дадена посока. Освен това винаги може да се пробвате да направите нещо сами.. защо да се разчита на гаден работодател Smile Аз се чувствам добре и едва ли някога ще избягам в чужбина, освен не ме изгонят на сила Smile
_________________
Имало двама братя...единият бил тракторист, а другият отишъл да пие вода!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Konv1cT
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Яну 2007
Мнения: 150
Общо думи: 3,556

МнениеПуснато на: Пет Сеп 04, 2009 1:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аве ти кат имаш да плащаш 300 лв сметки вари ти работи за 200 лв 3-4 месеца докат са докажеш...казвам примерно за някой хора е така...а относно стоките са мн по евтини в някои д-ви...плащаш мн данъци ДА! ама имаш с какво ! като и да е...
_________________
In the bible it says, what goes around, comes around
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Tedito_88
Вчера си купих компютър
Вчера си купих компютър


Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 2
Общо думи: 225

МнениеПуснато на: Пет Сеп 04, 2009 2:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

seemore написа:
Точно в тая криза, не вярвам в чужбина да са послали червения килим и да ни чакат. Е колко хора се върнаха - щото и там безработицата расте.
Аз лично предпочитам да си работя тука - ама работа която ми харесва, отколкото да вървя по чужбината да пържа картофи в Макдоналдс по 12 часа на ден. Всичките ми близки, роднини, приятели са тука.
Там наистина може да се правят доста повече пари - ама живота ти става: работа-сън-работа-сън ...
Качеството на живота не зависи само от парите.
о

Според мен е ясно, че ако хората имат избор няма да отидат на хиляди километри за да са нечий роби. Но повечето хора са принудени. И радвам се, че ти можеш да избираш каква работа да работиш, но повечето от нас нямат този ибор. Непознавам много хора, които не са принудени да работат какво ли не само и само да изкарат някой лев. Да не говорим за семейства, който от мизерните си заплати трябва да плащат сметки или да издържат деца. 99% от хората са принудени да отидат в чужбина, не защото им се ходи, а защото им се налага!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Tedito_88
Вчера си купих компютър
Вчера си купих компютър


Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 2
Общо думи: 225

МнениеПуснато на: Пет Сеп 04, 2009 2:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Astra написа:
Хубаво питате младите,ама и аз да кажа.
Ако вие младите не виждате бъдеще в България, то какво ще видим ние улегналите.Ако вие дето вече не си спомняте що е комунизъм не искате да останете и ВИЕ да промените нещата към добро, то и аз да стягам куфарите.
Нещата са много относителни:
Тук работиш за 500лв. - но как работиш - кафенца, цигарки, закъснял, подранил......Криеш данъци, не плащаш глоби, не плащаш софтуер, доста от ежедневните, а и не само стоки са доста по-евтини от чужбина и т.н. и т.н Мисля ми схванахте мисълта.От друга страна обаче: навсякъде намръщени хора, навсякъде корупция, сиво и грозно е накъдето и да се обърнеш, всичко се прави през пръсти, качество - никакво, цени - европейски...........и тука ми я схванахте знам
ТАМ работиш много, вземаш много, харчиш много.Колкото повече работиш, ама наистина работиш толкова повече вземаш.Качеството е европейско, както и цените.
От друга страна обаче: пише 60 - караш с 60 /освен германските аутобани Twisted Evil / плащаш данъци,плащаш глоби плащаш софтуер............

Единственото за което ми става гадно е че който и да "излезе" разказва колко чисто, красиво и спокойно е там.Колко приветливи са хората и как всеки те счита за ЧОВЕК


Много, ама много искам да знам къде мога да я намеря тази работа за 500лв и само да пуша цигари и да пия кафета. Незнам на колко сте години, но щом пишете "вие младите" , значи сте поне на средна възраст. Аз непознавам хора, които да изкарват по 500лв без да правят нищо, било то млади или стари, точно обратното има хора които за 300лв се блъскат, като ненормални, защото знаят, че ако се махнат може и да не си намерят друга работа и тогава ще са и без тези пари, биле те малко! Затова ако може ме упътите към такава работа, защото сам на 21 и друго освен сервитьорка или шивачка за 250 - 300лв няма друга работа за повечето млади момичета като мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Nubits
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Дек 2004
Мнения: 439
Общо думи: 3,115
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Сеп 04, 2009 8:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

Много, ама много искам да знам къде мога да я намеря тази работа за 500лв и само да пуша цигари и да пия кафета. Незнам на колко сте години, но щом пишете "вие младите" , значи сте поне на средна възраст. Аз непознавам хора, които да изкарват по 500лв без да правят нищо, било то млади или стари, точно обратното има хора които за 300лв се блъскат, като ненормални, защото знаят, че ако се махнат може и да не си намерят друга работа и тогава ще са и без тези пари, биле те малко! Затова ако може ме упътите към такава работа, защото сам на 21 и друго освен сервитьорка или шивачка за 250 - 300лв няма друга работа за повечето млади момичета като мен.

Ако знаеш английски на прилично ниво... без сертификати, дипломи и т.н... просто да можеш да се прочетеш 5 емейл и да отговориш, но все пак да имаш желанието да работиш усърдно, когато се налага, можеш да ми пишеш на ЛС.
_________________
Имало двама братя...единият бил тракторист, а другият отишъл да пие вода!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Пет Сеп 04, 2009 9:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Tedi: Първото което трябва да отбележим е, че в момента сме в доста лоша криза, колкото и да не им се вярва на някои хора.
500лв. не е огромна заплата дори и за Габрово вече.Не казвам че е средната или нормалната, но я има.И не казвам че абсолютно нищо не правят-просто не се гони нормата.
Идеята ми беше, че на доста места обедната почивка е доста повече от 60мин.Закъснение сутрин от порядъка на 10-15мин за някои хора е нормално.Чатене.лични мейли и дори сваляне на филми по време на работа се случва..............С две думи свободно ни е около вратовете.
Работа в момента не за 500 ами и за 200 няма.Такъв е момента.

_________________
Производство на пластмасови изделия и матрици
Tuning
Всичко за автомобилният тунинг в България може да откриете тук
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Nubits
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Дек 2004
Мнения: 439
Общо думи: 3,115
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Сеп 04, 2009 9:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Konv1cT написа:
аве ти кат имаш да плащаш 300 лв сметки вари ти работи за 200 лв 3-4 месеца докат са докажеш...казвам примерно за някой хора е така...а относно стоките са мн по евтини в някои д-ви...плащаш мн данъци ДА! ама имаш с какво ! като и да е...

Не съм казал 200лв 3-4 месеца Smile .. казах 200лв за 2 седмици работа, което си е съвсем прилично за човек на първа работа, без опит, без образование, без квалификация, за Габрово, за да седи цял ден на компютъра и да се обажда по телефона като звънне някой. Може да не ми е точен примера, аз просто говоря от опит. Ставаше въпрос за капризните и самонадеяни хора, които искат на втората седмица да вземат милиони без покритие.
_________________
Имало двама братя...единият бил тракторист, а другият отишъл да пие вода!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Misha
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Мар 2007
Мнения: 868
Общо думи: 32,672
Местожителство: у гъзЪт на географията

МнениеПуснато на: Пет Сеп 04, 2009 10:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

_bioHAZArd_ написа:
И още към поста на сиимор - не си мислете, че само с една диплома и без никакъв опит някой ще Ви даде голяма заплата и перфектна работа Smile

Да, така е.
Но нещо с което се сблъсквам постоянно - никой не иска да ти даде поле, да натрупаш необходимият опит Mad Явяваш се на интервю и ти казват "ами ти нямаш грам опит,кво търсиш тука?" Т.е. даже не може и от нулата да почнеш, дето се вика Sad
В България положението е кошмарно зле - качеството на образованието под всякаква критика, заплащането още по-зле. Като ги гледам как спекулират с тая криза - "Ми криза е, 300лв заплата,не може повече" Изисквания - висше образование, западни езици, 3 години опит, хем да си млад ,хем да си си изгледал децата...За 300лв??! Вижда ми се някак несправедливо на мен...А недай боже да си студент и да търиш работа...скъсват ти главата с такси, наеми, учебници и т.н, а работодателите :"Ми не мога да ви назнача,защото как ще работите,като учите" Ало, това май си е мой проблем? Нали от мен се изисква да си изпълнявам коректно служебните задължения? Щом го правя, останалото е мой проблем...Само че иначе кой ще ми плаща таксите?
На хартия изглежда супер лесно - 4 години студент (даже 3 вече), годинка-две магистратура и ето - парите почват да валят. В първи курс и аз разсъждавах така. Само че после кранчето рязко пресъхна и ми се отвориха очите за реалността.
А в чужбина какво - никой няма да те вземе на що-годе прилична работа, ако нямаш завършено висше и сертификат от някой международно признат университет, за предпочитане във въпросната страна. И най-важното - трябва наистина да си разбираш от занаята Wink А всичко това е парички...
Иначе не споря - може да се работи в чужбина - чистач, продавач, домашни прислужници, по фермите...за нас са много пари, за тях е нищо и е унизително - за това го работят такива като нас. Там винаги си чужденец, винаги си никой.
Изводът - няма лесно без пари. А пари няма Rolling Eyes
_________________
Доводите срещу безумието пропадат с тихи, съскащи звуци.Мъртви гласове от мъртви грамофонни плочи,реещи се из порутената шахта на паметта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Konv1cT
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Яну 2007
Мнения: 150
Общо думи: 3,556

МнениеПуснато на: Пет Сеп 04, 2009 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[/quote] Ако знаеш английски на прилично ниво... без сертификати, дипломи и т.н... просто да можеш да се прочетеш 5 емейл и да отговориш, но все пак да имаш желанието да работиш усърдно, когато се налага, можеш да ми пишеш на ЛС.[/quote]
А ако си студент може ли Confused да зема и аз да дойда бе английски зная уж,мога да пиша на компютър Smile
_________________
In the bible it says, what goes around, comes around
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Nubits
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Дек 2004
Мнения: 439
Общо думи: 3,115
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Сеп 04, 2009 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Konv1cT написа:
Ако знаеш английски на прилично ниво... без сертификати, дипломи и т.н... просто да можеш да се прочетеш 5 емейл и да отговориш, но все пак да имаш желанието да работиш усърдно, когато се налага, можеш да ми пишеш на ЛС.[/quote]
А ако си студент може ли Confused да зема и аз да дойда бе английски зная уж,мога да пиша на компютър Smile[/quote]
/офф: ..ще ти пиша другата седмица. даже ще взема да пусна направо една обява тук, защото точно габровци ми трябват. няма лошо да си студент Smile
_________________
Имало двама братя...единият бил тракторист, а другият отишъл да пие вода!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Konv1cT
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Яну 2007
Мнения: 150
Общо думи: 3,556

МнениеПуснато на: Сря Сеп 09, 2009 7:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ми айде чакам ...
_________________
In the bible it says, what goes around, comes around
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
physicx
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 44
Общо думи: 2,151

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 12:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

отговор на поста на сиимор - аз съм в САЩ и криза просто няма....пълно е с българи от бригади и 80% от тях остават....есента и зимата отиват на топло в флорида и после пак от където са тръгнали - Кейп Код примерно защото са добри работници и ги искат за следващото лято пак....аз ще се прибера след няколко дни но в бг няма нищо освен приятелите семейството и една девойка което да ме задържа....тук идвам и всичко ми е уредено от раз и спокойно мога да си заделям по 3500-4000$ на месец с нормална работа и забавление включително....как мислиш за 4 месеца 13 -15000 тук за колко ще ги изкараш в бг?? и дори ти да ги изкарваш дали другите 99% го правят? интересна е темата Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov