forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Доклад по проектиране на електронни схеми

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Mikel_Angelo
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 04 Юни 2007
Мнения: 47
Общо думи: 5,894
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Нед Юни 07, 2009 8:22 pm    Заглавие: Доклад по проектиране на електронни схеми Отговорете с цитат

В училище ми дадоха да правя доклад по този предмет като в не го се иска да начертая схема на съответната програма и да я обясня. С чертането се справих доло-горе, но с обяснението не мога. Ако някой може да ми помогне да ми даде скайпа си да му пратя снимката на схемата и да му кажа какво точно се иска.
Ще бъда безкрайно благодарен Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
drag91
Hackers Inc.


Регистриран на: 21 Дек 2004
Мнения: 447
Общо думи: 12,413

МнениеПуснато на: Нед Юни 07, 2009 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз не мога да се справя затова ще питам даскала той ще ми обясни! Съветвам те да направиш същото, защото когато ти го каже той после вярно или не няма как да ти отнеме точки, защото той ти го е казал! Laughing Laughing Laughing
_________________
VOTE FOR ME
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
gercho_91
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 29 Яну 2007
Мнения: 754
Общо думи: 30,652
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Юни 07, 2009 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз съм същия Mikel_Angelo Sad
_________________
AMD 8350 Octa-Core Processor @4000MHz Black Edition with Cooler Master CPU Cooler Hyper 212 Plus, MB - ASUS M5A99FX PRO R2.0, KINGSTON HyperX SAVAGE DDR3 2x8GB @1600Мhz CL 9.9.9.27.36 - 2T, Cooler Master G750M 80+ Bronze, Modular PSU, AMD Sapphire NITRO R9 380 4GB/256bit, 120GB SSD SAMSUNG 840EVO, 1TB WD BLUE 64MB, Thermaltake Versa H21 Window + Custom modding, drilling etc., 6X120MM BLUE LED FANS, 2X400MM BLUE LED STRIPS, MONITOR LG IPS236V-PN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Mikel_Angelo
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 04 Юни 2007
Мнения: 47
Общо думи: 5,894
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Юни 08, 2009 1:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да обаче нашия даскал и пръста няма да си мръдне за нас обзалагам се. Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Пон Юни 08, 2009 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вие като че ли имате да обяснявате някакви сложни схеми на многослойна дънна платка за PC Laughing
Дайте да видим поне една схема... Бас ловя, че е нещо просто дето го има навсякъде - я автоколебателен мултивибратор, я схемка на таймер 555...

edit. въпреки, че бих помогнал ако мога, аз все пак съм на принципа, че нямате право на никаква подобна помощ, защото сте се разглезили и сте се научили да си намирате всичко наготово без поне малко да се понапънете и да помислите сами за да научите поне нещо полезно... ама за жалост така ви учат вече в тия дебилни училища щото нали даскалите се борят за точки за да не им намалят заплатите... Училище вече е равно на фабрика за дебили!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Mikel_Angelo
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 04 Юни 2007
Мнения: 47
Общо думи: 5,894
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Юни 08, 2009 6:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spirit написа:
Вие като че ли имате да обяснявате някакви сложни схеми на многослойна дънна платка за PC Laughing
Дайте да видим поне една схема... Бас ловя, че е нещо просто дето го има навсякъде - я автоколебателен мултивибратор, я схемка на таймер 555...

edit. въпреки, че бих помогнал ако мога, аз все пак съм на принципа, че нямате право на никаква подобна помощ, защото сте се разглезили и сте се научили да си намирате всичко наготово без поне малко да се понапънете и да помислите сами за да научите поне нещо полезно... ама за жалост така ви учат вече в тия дебилни училища щото нали даскалите се борят за точки за да не им намалят заплатите... Училище вече е равно на фабрика за дебили!


Не мога да се съглася с теб и ще ти кажа защо. В моята специалност пишеше: Компютърни системи и технологии. Това се предполага че искам да уча и аз, а не някъкви усилватели по ток, напрежение и незнам си какво. Ако исках да уча усилватели щях да си избера друга специалност, а не компютри. И така аз уча това което ми се отдава и не съм виновен, че колкото и да опитвам не разбирам от генератори и усилватели.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2009 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mikel_Angelo написа:
spirit написа:
Вие като че ли имате да обяснявате някакви сложни схеми на многослойна дънна платка за PC Laughing
Дайте да видим поне една схема... Бас ловя, че е нещо просто дето го има навсякъде - я автоколебателен мултивибратор, я схемка на таймер 555...

edit. въпреки, че бих помогнал ако мога, аз все пак съм на принципа, че нямате право на никаква подобна помощ, защото сте се разглезили и сте се научили да си намирате всичко наготово без поне малко да се понапънете и да помислите сами за да научите поне нещо полезно... ама за жалост така ви учат вече в тия дебилни училища щото нали даскалите се борят за точки за да не им намалят заплатите... Училище вече е равно на фабрика за дебили!


Не мога да се съглася с теб и ще ти кажа защо. В моята специалност пишеше: Компютърни системи и технологии. Това се предполага че искам да уча и аз, а не някъкви усилватели по ток, напрежение и незнам си какво. Ако исках да уча усилватели щях да си избера друга специалност, а не компютри. И така аз уча това което ми се отдава и не съм виновен, че колкото и да опитвам не разбирам от генератори и усилватели.


А знаеш ли колко е смешно когато някой "компютърен специалист" не може да премери дали има 12 V и 5 V на захранването на компа ? Smile
Няма как да разбираш от хардуер и да не знаеш елементарни неща.
По добре се помъчи да ги научиш сега, да не се налага да учиш на дърти години ... Още си спомням на теста за сервизен инженер в компютърна фирма единия въпрос беше за схема "Дарлингтон".
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
niksan_1
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 24 Юни 2005
Мнения: 471
Общо думи: 24,896
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2009 7:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mikel_Angelo написа:

Не мога да се съглася с теб и ще ти кажа защо. В моята специалност пишеше: Компютърни системи и технологии. Това се предполага че искам да уча и аз, а не някъкви усилватели по ток, напрежение и незнам си какво. Ако исках да уча усилватели щях да си избера друга специалност, а не компютри. И така аз уча това което ми се отдава и не съм виновен, че колкото и да опитвам не разбирам от генератори и усилватели.


В тази компютърна специалност влизт и тези усилватели и много други неща. Някой ден ако го работиш това бъди сигурен че ще се срещнеш с него. Например аз съм завършил Електрообзавеждане на производството, но по практика съм правил чук и отвес Smile имал съм и електроника и проект по нея. Някои от тези неща които съм учил са ми в голяма полза. Така че щом ги имаш тия предмети значи са ги сложили защото ще са ти от полза.
_________________
Bulgarian Trainspotters Guide
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Mikel_Angelo
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 04 Юни 2007
Мнения: 47
Общо думи: 5,894
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2009 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре да речем че сте прави. И все пак нещо куца. Няма как да ги науча тия работи сам. Затова все пак ходя на училище. И тук идва проблема. Даскалите гледат да си изкарат часа и ако ги питаш нещо почват да ти мънкат(поне повечето от тях) и нищо не обясняват. А накрая като дойде заданието сам се оправяш. Еми няма как да стане. Трябва се пак някой да помогне и да ти обясни нещичко.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Mikel_Angelo
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 04 Юни 2007
Мнения: 47
Общо думи: 5,894
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2009 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

niksan_1 написа:
Mikel_Angelo написа:

Не мога да се съглася с теб и ще ти кажа защо. В моята специалност пишеше: Компютърни системи и технологии. Това се предполага че искам да уча и аз, а не някъкви усилватели по ток, напрежение и незнам си какво. Ако исках да уча усилватели щях да си избера друга специалност, а не компютри. И така аз уча това което ми се отдава и не съм виновен, че колкото и да опитвам не разбирам от генератори и усилватели.


В тази компютърна специалност влизт и тези усилватели и много други неща. Някой ден ако го работиш това бъди сигурен че ще се срещнеш с него. Например аз съм завършил Електрообзавеждане на производството, но по практика съм правил чук и отвес Smile имал съм и електроника и проект по нея. Някои от тези неща които съм учил са ми в голяма полза. Така че щом ги имаш тия предмети значи са ги сложили защото ще са ти от полза.


Приятелю, проблема не е в това дали искам да уча предмета или не. Проблема е от къде да го науча като никой нищо не ти обяснява като хората!?

Ами ако беше преподадено както трябва аз вместо да ви занимавам тука щях най-малкото в тетрадката да го видя. Уви обаче - там няма никой. Не може да ти дадат 1 път 2 транзистора да ги запоиш и да измериш на изхода кво има, а следващия път да ти дадат схема 2 листа сам да я обясниш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2009 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mikel_Angelo написа:
Не може да ти дадат 1 път 2 транзистора да ги запоиш и да измериш на изхода кво има, а следващия път да ти дадат схема 2 листа сам да я обясниш.


Пак опираме до въпроса, че сте свикнали всичко на готово да ви го сервират и с фунията да ви наливат.
Само че има един термин "Самостоятелна работа" и в нормалните западни университети те скъсват от такива неща. А едно основното правило при тази самостоятелна работа е да си мръднеш гъза до библиотеката, да се поровиш в електронния каталог, да почетеш малко от големите книги. Точно за електронни схеми литература бол, форуми на килограм, руски сайтове в изобилие, английски - още по.

Но... предложих ти да постнеш сканирана тая схема и да видим дали може да помогнем някак Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Mikel_Angelo
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 04 Юни 2007
Мнения: 47
Общо думи: 5,894
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 10:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



Последната промяна е направена от Mikel_Angelo на Чет Юни 11, 2009 10:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Mikel_Angelo
Дали да стана антиквар ?
Дали да стана антиквар ?


Регистриран на: 04 Юни 2007
Мнения: 47
Общо думи: 5,894
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 10:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има малки корекции по нея, но не им обръщайте особено внимание.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov