forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

хостинг/домейн цени

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Чет Фев 19, 2009 7:34 pm    Заглавие: хостинг/домейн цени Отговорете с цитат

защо имам спомен, че едно време имаше раздел Интернет?
както и да е, ако не ви харесва къде е темата... ще си я преместя сам, само кажете къде е по-подходящо


търся си хостинг + домейн и съм се спрял на superhosting.bg и hostbulgaria.com като печели hostbulgaria.com според написано черно на бяло на двата сайта. Сравнението съм го направил тук: http://drinkin-park.blogspot.com/2009/02/blog-post.html

някой има ли наблюдения на една от двете фирми и вярвате ли на написаното?
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Фев 19, 2009 7:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами Дринкин, то това са в основни линии. като ходих на байт експо-то и там за всеки посетител имаше 6-месеца безплатен хостинг на спейс.бг. Те са някакви нови и да ти кажа съм доволен от тях. В началото имах лек проблем да си регна домейна към тях - някаква автоматична система проверява мой ли е домейна и беше решила,че не е мой Smile
Иначе като им писах на съпорта реагираха за около 10 мин. и след още 10 ми го въведоха ръчно и всичко си заработи. От тогава проблеми не съм имал и мисля да си пусна пакет за 4 лева на месец, като ми свърши безплатния Razz Та за тия 4 лева получаваш това:

4 GВ дисково пространство

32 GB месечен трансфер

16 Потребителя

Един потребител се създава при регистрация на акаунта и има пълни права, включително SSH достъп, FTP достъп и достъп до контролния панел.
64 E-mail адреса


Ежедневен back-up


Направи ми впечатление, че ти дават потребител на тяхната хостинг машина с SSH достъп ... е вярно, че правата са ти rwx само за твойта /home директория, ама все пак ми се струва че дават доста свобода с това си действие ... не си ограничен само от някаква си графична "control center" система и може да си бараш сичко в конзолка. От друга страна така ми се струва че някой може да накаже целия сървър .... ама те да му мислят.

Та това от мен... тия другите колко са месец ?
Имаше и едни други http://www.icn.bg/ ... ама за тях нище не знам.
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2009 9:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ами SSH... okay
ама конзола? има нещо гнило с тая конзола хахахахах

тез "промоционалните" не ми ги хвали, естествено че до 10 мин ще ти направят всичко, нали целта е да зарибят.

и пак тия, които съм посочил аз, са по-добре от твоите - едното е 2.95, другото е 3.75 (тва за месец) като товва за 2.95 може да си платиш по epay, а на това за 3.75 (суперхостинг.бг) нищо подобно не пише. Може да е възможно, ама не го пише Wink

P.S.
domain.bg » 239.88 ?!
някой може ли да ми обясни кой се блъска да си сложи примката на врата с т'ва .BG, че цената е 14 пъти по-скъпа отколкото на .COM, .NET, .INFO, .ORG, че дори и .EU

P.P.S.
каква е разликата дали ще си взема .COM, .NET, .INFO или нещо друго?
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Ice
keep walking...


Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 3163
Общо думи: 27,985
Местожителство: унас,увас и утях

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2009 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

dRiNKiN_pARk написа:


P.P.S.
каква е разликата дали ще си взема .COM, .NET, .INFO или нещо друго?




звездите ми го говорят Smile Laughing
_________________
ftfhj56yrdh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
seemore
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Фев 2004
Мнения: 886
Общо думи: 42,578
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2009 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това за домейн .bg забрави ... изобще даже не си го помисляй.
зимай .com - 16 лв. на година.

ами оферта под 2.95 на месец няма да намериш Smile явно си намерил най-ефтината до момента Smile

А иначе дали ще даваш 3 или 4 лева на месец, не мисля че е голям проблем. Общо взето в началото не можеш да прецениш кой пакет ще ти върши работа, затова вземи най-евтиния, ако усетиш че ти трябва повече място/трафик, пичовете с удоволствие ще те прехвърлят на по - висока тарифа.
А и още нещо - не забравяй, че може да добавиш до 3 карета на гугъл адс ... след време хостинга започва да се изплаща сам само от тях - даже и на печалба ще излезеш Laughing

ЕДИТ: а тука един колега каза че имало http://tophost.bg/index.php
1.20 на месец
Колко са хубави тия топхост ... нямам си на идея Smile
_________________
Гражданска отговорност

http://pcshop.bg/?rfrl=6
2% отстъпка от първата поръчка с промокод RFRL-6
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2009 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

добре, аз залагам на 2.95 на месец като средна цена и най-добро и обширно описание на услугите, които предлагат. виж им само сайта: http://hostbulgaria.com

то е ясно, че няма да е БГ, просто се чудя колко глупав трябва да си, за да дадеш (както вече казах) 14 пъти повече отколкот за така добре изглеждащото COM Или още по-добре изглеждащото NET

последни думи?

Цитат:
Месечна такса за хостинг 2.95 лв (с вкючен ДДС)
Хоствани домейни 10 независими сайта
Паркирани домейни 10 бр.
Дисково пространство 3000 MB
Месечен трафик 100 GB
MySQL бази данни 30 бр.
PHP да
Perl да
Python да
POP3/SMTP/IMAP Пощенски кутии 1000
Уеб достъп до пощенските кутии да - SquirrelMail
Антивирусна и спам защита да - всички мейл акаунти са защитени с опция за изключване по желание
Поддомейни 100
Контролен панел cPanel на български език
Пълен Backup Ежедневно, като допълнително се пазят няколко седмични бекъпа на базите данни. Binary log за прецизно възстановяване на данни
Fantastico Включва инсталация на готов безплатен сайт като Joomla, Drupal, phpBB, електронен магазин и десетки други. Дава възможност да създадете и редактирате съдържанието и дизайна на сайта без необходимост от специализирани познания и директно от hosting сървъра.
Уеб статистики за посещенията да - Awstats
Поддръжка Висококвалифицирани специалисти са на разположение ако имате запитване или нужда от помощ за Вашия хостинг акаунт

_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
whatsup
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Май 2005
Мнения: 682
Общо думи: 27,363
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2009 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

защо на някоя услуга се гледат само парите ?
а и като вземе да ми пестите 5 лв на година чак смешни ставате, като гражданската "ооо тука 120, а там 130 ... да не съм луд" голямо пестене бре

топхост бяха най-евтините навремето, бърза реакция (само през първата година) и след това всичко избяга от тях
имаше и едни кавали ги забравих 2-3 пъти ми изчезна всичко и бекъп никакъв и след 1 година капитулация, 2 месеца не мога да ги намеря да си прехвърля домейна

сега съм втора година на superhosting и съм доволен, ядовете сам си ги създавам и те помагат Smile
плащането им ми то го пише на главната страница в едно огроооомно поле
Цитат:
Начини на плащане

* На място в офиса
* Плащане през ePay
* Пощенски запис
* Банков превод
* PayPal
* Transcard


трафик 100 GB - ти какво ще качваш филми и музика и ще даваш на познати линковете да теглят, а сещаш ли се как ще ти затворят хостинга Smile btw фомума ми прави около 5гб на месец

15 MySQL v.4 и 5 15 не са ли малко?
ми за какво са ти повече, пусни 10 сайта и ще те подканят да минеш на бизнес споко, а процесорно време (много хора се озъбиха на евтините планове, където пускат ненормални сайтове)?

за .bg не се притеснявай има хора, които дават парите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2009 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Глобалком също предлагат хостинг Smile Питай Анатоли за условията Smile
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
BATTERY
Forum Police
Forum Police


Регистриран на: 23 Окт 2003
Мнения: 240
Общо думи: 6,365
Местожителство: Sad.Wings.Of.Destiny.Globcom.net

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2009 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

дринки мога да отговоря на въпроса със .BG

1. Google географско таргетиране на резултатите от търсене
2. повече свободни кратки имена
3. ако е сайт на фирма или нещо такова когато попаднеш на домейн .bg самия човек добива известно доверие на сайта само поради този факт.

че цената и нервите които трошиш покрай купуването на един домейн са много по-малки когато използваш .com .net .org и т.н. спор няма но и .bg си имат някакви предимства..
за съжаление една цяла фирма в България е жива само заради правата върху това tld колкото и да не ги заслужават, но това вече е съвсем друга тема на обсъждане
_________________
Хотелите в България - Бърза онлайн резервация на хотел в България за Вашата почивка.

Уеб студио Абидос - поръчайте сега уеб сайт със собствена система за управление на съдържанието (CMS) на цена по-ниска от разработката на сайт с готова такава система!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2009 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

whatsup, не е толкова проблема за цената, ама виж в hostbulgaria колко подробно всичко са си обяснили хората и ми вдъхйват доверие така. Окей, 15... добре са, все тая - на мен на дали ще ми трябват повече от 3. Въпроса е принципен, защо да не взема повечето на по-ниската цена вместо по-малко на по-висока цена. Каква е уловката?
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
MasterAIP
Cuore Sportivo


Регистриран на: 24 Сеп 2003
Мнения: 850
Общо думи: 9,608
Местожителство: somewhere over the rainbow

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2009 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

топхост са пълен семенна торбичка при мъжете..

аз съм доволен потребител на хост.бг
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov