forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Audi 80 B3 vs VW Passat
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  

Audi 80 B3 vs VW Passat
Audi 80 (B3)
57%
 57%  [ 23 ]
VW Passat
42%
 42%  [ 17 ]
Общо гласове : 40

Автор Съобщение
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2007 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не му разбирам много, но като гледам, Пассата имаше доста повече минуси от Аудито?
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
BARONDI
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Яну 2005
Мнения: 91
Общо думи: 2,066
Местожителство: Дивият Северозапад

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2007 9:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дам, само да отбележа, че половината от минусовете за пасата са глупости(поне за мен).
Спускал сам се доста продължително с интензивно използване на спирачки и не съм имал никакъв проблем, камо ли пък изобщо да са отказали да спират.
За размерите си колата е с чудесна маневреност...това за 11-те метра... не съм засичал, но ще го направя. Според мен завива в много по-малък радиус.
Това за фаровете изобщо пък не го разбрах какво точно имат в предвид под слаби...светят си перфектно.
За смяната на скоростите в града...според мен важи само за малките двигатели...1.8 и 2.0 нямат проблеми.
Това пък за спортния автомобил...като се има в предвид че повечето пасати са комбита и са 100% семейни автомобили, за какви спортни усещания и емоции става въпрос?

Според мен има голяма доза пристрастност в написаното Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
flameon
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Фев 2005
Мнения: 1264
Общо думи: 63,506
Местожителство: На пичка си ленина и още малко нататък :)

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2007 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а то тва с фаровете си е харабия...нови по-яки крушки и малко чистене и ще светнат като морски фар Smile
_________________
BARBIE IS A MOTHERFUCKIN' BIATCH!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2007 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
- мотор 1,6 е много слаб; 1,8Mi горе-долу става, но по-добре да е 2,0i

Важи за почти всички автомобили
Цитат:
- не много добра скоростна кутия - трудно се включват предавките (след износване от около 80-100,000км)

Съмнявам се автора да е карал автомобил на такива реални километри,както се съмнявам и за повечето от нас Но имат наистина проблеми,който почти винаги се решават със смяна на масло или реглаж на лостовата система и смяна на износени части по лостовата система /има едни пластмасови ябълковидни детайли,които причиняват големи луфтове например - евтини части и лесна подмяна
Цитат:
- не много добра хидравлика - трудно се върти, почти не подлежи на ремонт - закапсулована (на повечето модели - американска?!)

Тежка е да,но най-скъпото рециклиране в МЕИ София е около 150лв с гаранция минимум година Много рядко остава нерециклирана
Цитат:
- не е особено икономичен - типично за марката

Зависи от задкормилното устройство
Цитат:
- не особено удобни седалки - твърди, високи

Дрън дрън По закон нямаме право да шофираме повече от 800км на денонощие,като през това време ще спрете поне 2-3 пъти за кафенце и по нужда Twisted Evil
Който мисли да го кара ежедневно средно по 200-300км да не си го купува

Цитат:
- доста шумен на скорост над 130км/ч

Скорости над 130км/ч са забранени от закона на територията на Република България
Шумен е да,но не и непоносимо Ако сте двама гарантирано е че няма да си викате за да се чуете
Имат понякога един досаден резонанс при определени обороти на двигателя породени от генерацията Оправя се

Цитат:
- незадоволителни спирачки - особено за моделите с барабани отзад! А, и нещо характерно за VW - загреят ли спирачките, напр. при продължителна употреба при спускане - няма спиране...

Не съм спирал с Пасат и нямам идея,но който и автомобил да вземете при прегрели спирачки няма да спира
Цитат:
- не много маневрен - над 11м радиус на пълен завой

Дали автора е прочел какво е написал Това означава че при пълен завой автомобила ще очертава кръг с диаметър 24м!!!! Слава Богу,че имаме поне по едно автобусно обръщало в повечето краища на града,че колегите с Пасат-ите зор ще видят иначе Twisted Evil
Цитат:
- слаба задница - пружините с времето омекват и моста губи геометрия

Ако някой ми посочи автомобил на който с времето не му омекват пружините ще му го купя Twisted Evil
А ако сме съвестни собственици на автомобили и си ги сменяме навреме какво ли ще стане?

Цитат:
- съединителят на повечето модели не е с жило, а с помпи

Това го обсъдихме вече
Цитат:
- сравнително слаби фарове

Да имат такъв проблем Незнайно защо някой от моделите на Фолксваген излизат от завода без релета за фаровете вследствие на което се получава спад на напрежението при фара.което води до по-слабо излъчване Присаждането им не е скъпа и трудна операция Във всеки сервиз за авто ел. ремонти ще ви го направят
Цитат:
- скоростите в града трябва да се сменят доста често

Зависи от модела на двигателя/скоростната кутия
И от задкормилното устройство зависи Виждал съм хора,които си карат на 2-ра Twisted Evil

Цитат:
- разтропва се вътрешното огледало - скърца, дрънка и тропа неприятно по паваж

То на тези години ако само огледалото се е разхлопало да се обадите в централата да дойдат да я вземат за музея
Неизбежно е да се появят скърцания и тропания То на чисто нови автомобили го има че на тези ли.....

Цитат:
- най-антиспортния автомобил, който съм карал (обикновените версии, не 16V, G60 или VR6...)

Като си купите бисквитки "Катеричка" като ги отворите катеричка ли излиза?

_________________
Производство на пластмасови изделия и матрици
Tuning
Всичко за автомобилният тунинг в България може да откриете тук
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2007 11:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хахх астра го оправи Smile ма и с право
пък аз за шума да кажа мен ми харесва как е като шум Пасата Smile
и като знам някой коли как дрънкат мисля че е добре
и най вече седалките те наистина са леко неодобни Smile
но пък какво ако искате удобство марката е Мерцедес Smile
и скоростите какво да им ръчкаш 2-3 и си готов Cool
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
BARONDI
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Яну 2005
Мнения: 91
Общо думи: 2,066
Местожителство: Дивият Северозапад

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 2:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И те така! Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Duratec
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2006
Мнения: 466
Общо думи: 20,343
Местожителство: v garaja

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 7:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

за скоростната кутия - карах пасат на 260 000км по километраж, и около 400 000 според собственика от трявна до габрово през нощта и оплаквания от фарове и скоростна кутия (най-вече) нямам, скоростите си влизат толкова лесно и мазно, че не е истина Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
BARONDI
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 03 Яну 2005
Мнения: 91
Общо думи: 2,066
Местожителство: Дивият Северозапад

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 9:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Tо явно на кой както му се случи...мойта се прецака нещо...на първа нещо чегърта сякаш вътре...много кофти, доливахме масло, но не се опраи. И сега си тръгвам от втора, никви проблеми. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Djano
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Сеп 2004
Мнения: 2312
Общо думи: 13,855

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тука избора изцяло зависи от състоянието на колите. Не може от 2 снимки да кажем в този случай коя е по-добрата кола Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
SEAN JOHN
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Окт 2003
Мнения: 1237
Общо думи: 20,037
Местожителство: manhattan

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="BARONDI"]Tо явно на кой както му се случи...мойта се прецака нещо...на първа нещо чегърта сякаш вътре...много кофти, доливахме масло, но не се опраи. И сега си тръгвам от втора, никви проблеми. Laughing[/quote]

Бароне и при мен тай... е не баш де... мойта си влиза нп ама малко трудно...смених маслото ама не се оправи... тва си е сигорно синхронизатори... шибана работа Laughing ама ша я опрайм хаха :Д

иначе и двете коли са горе долу на равно за мене... малко предимство за аудито... мое мнение
_________________
SEAN JOHN it`s not just a label it`s a life style man

AMD64 3500+ AM2 MSI K9N Neo-F 2x512 DDR2 667Mhz Kingston 200GB Hitachi SATA2

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Hristo
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Ное 2003
Мнения: 1104
Общо думи: 5,502
Местожителство: Arkaim

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 3:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SEAN JOHN ATF масло ли сложи в кутията?
ако си сложил друго може да имаш затрудняване в первключването на 1-ва и 2-ра особено при по-хладно време
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
SEAN JOHN
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Окт 2003
Мнения: 1237
Общо думи: 20,037
Местожителство: manhattan

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Hristo"]SEAN JOHN ATF масло ли сложи в кутията?
ако си сложил друго може да имаш затрудняване в первключването на 1-ва и 2-ра особено при по-хладно време[/quote]

Дам за автоматична кутия сложих АТФ на ЕКО но... проблема си остана със първа и втора предавка трудно влизат... но сега съм в стадий на събиране на пари да я оправя като хората всичко от... до... , че немога да си я карам в пълен кеф... а и съм такъв човек треа е перфектна Laughing от както съм я купил (нов внос Laughing хаха нали се сещаш колко нови неща за смяна излизат след 1-2-3к километра Wink ) засега не съм сменял нищо... само масло... но има време

пу много се разписах сорри за офтопика и да го изтриете не ме бърка Smile тъй и тъй не е на място...

п.с. Пасата единствено ми харесва заради удобството при патуване на дълъг път... широк... абе лодка... Smile
_________________
SEAN JOHN it`s not just a label it`s a life style man

AMD64 3500+ AM2 MSI K9N Neo-F 2x512 DDR2 667Mhz Kingston 200GB Hitachi SATA2

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
mongoose
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 25 Юли 2006
Мнения: 504
Общо думи: 18,283

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 6:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

5-6 години карах Пасат и единственото което мога да кажа е че това е желязна кола,единствено което съм правил по нея е точно хидравликата и ми я направиха тук в Габрово с/у 150лв.,друго несъм пипнал и грам,за тези годинки не се появи нито една пъпчица ръжда по колата а за обема няма изобщо да говоря ,само Омегите май са по-големи.Сетих се за единсвения минус на моя пасат и точно за това го продадох - ами стана на 16 години Laughing Laughing Laughing но въпреки всичко човека който го купи всеки път като ме види излиза наполовина от джама на колата и вика като луд че колата е супер Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mongoose, браво, радвам се, че нещата при теб са били на 6+ Smile
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Ivo^^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Окт 2003
Мнения: 614
Общо думи: 667
Местожителство: In your MinD

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2007 8:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хехехехехехех
супер яка анкетка .
само че незнам ква и е целта ....
да разпалва кавги или ... да информира
тъй като съм горд собственик на Пассатче , което ми беше предадено по фамилна линия ... тъ така карано ...карано ... и мен кара ... и синът ми ще кара ... Very Happy Very Happy Razz Razz шегувкам се де ,едва ли ще оживее още дълги километри Very Happy
но за едно нормално експлотиране бива колцара и неможе да се сравнява като простор с ауди ... нито като сигурност ...
но както вече беше казано ако фамилията ти е Шумахер ... едва ли ше е добра идея пасат ----> по добра алтернатива е Ауди ... смятам че ДВГ-та та им са по "Спортни" Very Happy ако мога така да се изрека има едни VR6 на пасат дето бяга бая ама .. ма тва бош лаф ... както каза никчо лотка си е .. и като комент последно да добавя ... да ми се обадят мераклиии дето да се возят с кола на толкова километри с 200~205 км/ч ... и да видят ... как 90 коня 1.8 РП мотор вози и как с не мноо читаво окачване не се разбира скоростта ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov