forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ако на някой не му харесва как светят фаровете му да чете...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 10:50 am    Заглавие: Ако на някой не му харесва как светят фаровете му да чете... Отговорете с цитат

Това е от форума на Пежо.
Седем вечерта, тръгваш си от работа. Отиваш в колата, влизаш, палиш, включваш фаровете и...

Нещо ти се струва странно. Бре - караш, караш, ама не виждаш. Чат-пат някой мине покрай теб да те „светне” какво става. Излизаш на някой по-голям осветен булевард и правиш тест – с фарове, без фарове, с фарове, без фарове – разлика близка до нулата. Караш, караш и излиза някой зад теб със 100 ватови крушки или ментаци „ксенон” от Илиенци за по 10 лева бройката и те заслепява за 10 секунди напред.

Е, аз бях в такова състояние точно до онзи ден. Всеки 15-ти сложил 100 ватови крушки, всеки 5-ти с вдигнати фарове... Виждат си хората супер и не им пука, а моето Пежо с едни жълтеникави фарове, мъжделеят... просто се отвратих.

Последва малко търсене в интернет и се взе решение. Още на следващата сутрин отворих двата фара (свалих стъклата), измих всичко от вътре, а имаше дооста прах и власинки. Двете стъкла – вкъщи за обработка с препарат и миене под чешмата. Сглобих фаровете и дойде време за най-важното – крушките!

Веднага отхвърлих всичко друго освен Osram главно поради цената. От там нататък сега ще обясня какви видове H4 крушки може да си купи човек на Osram. Много се интересувах по темата и сега ви предлагам на готово знанията си, както и наблюденията. Уточнявам, че всички изброени крушки са 12 волта 55 вата къси, 60 вата дълги. Аз не уважавам 90/100 ватовите, а да не говорим, че са нелегални и ти прецакват (нагарят) инсталацията и рефлекторите.

1.Нормални H4 крушки – с такива карат 90% от хората. Продават се такива и немаркови по бензиностанциите за по 5 лв крушката. Слабости: светят много „нормално”, което не ти дава особено предимство. Светлината им е ужасно слаба, с температура 3200 келвина (бие на жълто) и с 2 думи нищо не виждаш. Аз бях с такива. Уви.

2. Osram Cool Blue - същите като интензитет като нормалните H4, но с температура 4000 келвина и филтър, който прави светлината по-бяла. С тях фаровете изглеждат много ефектно. Бие леееко на синьо, но в никакъв случай не е синьо. Осветяват малко по-добре предимно заради светлината в друг спектър и подобряват контраста. Уморяват по-малко при нощно каране (не е проверено). Слабост: ами интензитетът е същия (нисък) като при нормалните. Който има такива и мисли, че светят много по-силно, се заблуждава от по-бялата светлина, която сама по себе си е по-добра, но в случая не е по-силна.

3. Osram Super - +20% или +30% (не помня) повишен интензитет от нормалните крушки. Силно се препоръчват. По-добрата осветеност идва не от по-висока мощност, а от оптимизирана структура на самата крушка и подобрен материал за жичката вътре.

4. Osram Silverstar - +50% интензитет. Е аз такива си купих. Убийствено!!! Светят с 4000 келвина като Cool Blue, но и много по-силно. Значи като запалих фаровете с тези крушки, направо ахнах! Разликата е фрапантна. Светлината е абсолютно бяла (няма и намек за жълто), много интензивна и стига до мнооого далече. Рекламират ги като +20 метра на дълги и съм склонен да се съглася. На къси светя като коли 3 класи над мен спрямо преди.

Не мога да опиша колко е голяма разликата. Е, вярно, че измих и фаровете отвътре, но самите крушки дават мнооого по-бяла и най-важното - интензивна светлина. Сега се движа като посред бял ден. Разликата е много ясно осезаема.

Струват по 13 лева на крушка в Практикер и много ги препоръчвам!
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
DaViDiaN
Музикохолик


Регистриран на: 29 Дек 2003
Мнения: 3992
Общо думи: 17,360
Местожителство: Два етажа по - горе от Shefa

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

интересно. браво че си го постнал тук
_________________
If There Was A Single Day I Could Live,
A Single Breath I Could Take,
I'd Trade All The Others Away...

За да откриеш перфектния човек, трябва първо да се влюбиш в него!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 7:38 pm    Заглавие: сколько нужно обкатывать пежо Отговорете с цитат

существует такое понятие как экспанисия, видов экспансии много, например: религиозная, этническая. В современном мире самые недавние примеры экспансии - арабы в франции, индусы и мусульмане в австрали

Последната промяна е направена от IZVERGA на Пет Дек 25, 2009 5:57 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Djano
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Сеп 2004
Мнения: 2312
Общо думи: 13,855

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 8:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Другата седмица съм в Търново до Практикера, че и аз съм с тия 90/100 вата ама няма и следа от яко светене освен, че блещя хората яко Wink Браво за темата! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2007 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз миналата година си взех някакви от тези измислените
"ксенон" крушки но някакви по скъпички
20лв май бяха с отстъпката
и много хуабво си светкат и беличко Smile
и малко ток ми хабят и виждам
и наистина вечер не се моря както преди Smile
но ако заминат ще си зема тези
Осрами Smile
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2007 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво за темата! Аз в най-скоро ще си взема такива, които авторът е предложил, щот на Воловто нищо не светят фаровете ... добре че имам иигъл ай Laughing Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2007 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Похвално е че давате парички за по-доброто и по-сигурно шофиране
.....Но не е сигурно,че ще си решите проблема само с едни крушки.По горе е написано,но никой не го спомена - рефлекторите.С времето те се опушват и налепват с мръсотия,а на някои от тях се отлепя покритието.За опушените и мръсни рефлектори е ясно - мие се,но задължително с неагресивни препарати /сапунче,хладка вода и меко памучно парцалче е идеално/
Когато обаче става на въпрос за нарушено покритие на рефлекторите има два варианта:
1 На няколко места в България може да се нанесе наново - скъпо начинание подходящо единствено за ретро автомобили.
2.Закупуване на нови фарове за автомобила - повод за закупуване на тунинг модели за вашият автомобил Twisted Evil
Потъмняване може да се наблюдава и при стъклата.Ако не се изчисти с измиване отивате на вариант 2 /може и да се полира в зависимост от степента на поражение/
Друг проблем е токов пад Има автомобили,които заводски излизат без релета на ел. инсталацията С времето тя се окислява и се появява разлика между волтажа на акумулатора и този на фаровете Решението е добавяне на подходящи релета - ефекта е видим с просто око
За автомобилите с поставени заводски релета е добре при наличие на проблем да се направи профилактика - пръскане с контактен спрей и почистване на окиса
След като сте изчистили рефлекторите,сигурни сте в ел.инсталацията си идва времето за крушките OSRAM PHILIPS..........имат модели които си заслужават парите Не се хвърляйте /по-точно казано избягвайте/ 100W крушки Почти сигурно е че ще си съсипете или инсталацията или фаровете или и двете.Има достатъчно информация в интернет за правилният ви избор
Има вече на пазара достъпни /китайски/ XENON кит-ове
Много внимавайте ако тръгнете да си купувате такъв.Уловките са много и ако не се купи това което трябва може да се окаже,че сте дали 250-300лв а ефекта е по-зле от този на обикновените крушки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
ikonoma
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 22 Апр 2005
Мнения: 360
Общо думи: 7,964

МнениеПуснато на: Съб Сеп 01, 2007 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента си слагам реле за късите светлини на Ладата, че няма. Мисля да си сложа и от тези препоръчаните крушки. Та в този дух знаете ли къде продават такива в Габрово?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Съб Сеп 01, 2007 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали ще изляза прав, но може да провериш на гарата в един голям магазин, в който се продават аксесоари за коли, нямам представа как се казваше магазина, но съм влизал и има доста неща.
Но дали ще има точно от Осрамките, предстои ти да разбереш ако отидеш Smile
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 1:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честно казано мисля да си сложа една ловна халогенна лампа отпред и като се размина с някой със 100 вата крушки да му светна така, че да му видя пломбите в устата. Баси ненормалните малоумници сa тия с 100 вата крушки. Вчера вечета на шипка ми ебаха майката. А за малко и един румънски нещасник с дачиа да ми са залепи за предницата добре че имаше де да избягам иначе щях му видя номера от по-близо Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


ПП: Иначе за информацията мога да кажа че е безценна.
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз затова мразя да карам по тъмно...
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Seraf написа:
Аз затова мразя да карам по тъмно...


И аз не обичам ма като са налага Sad. МА иначе наистина че зема сложа едина ловна халогенна лампа за тия хора. Един приятел ми разказваше за някаф който си е носил някакаф фенер голям с плоско стъкло ли каза не разбрах точно (сноповете светлина не са се расейвали и верели само по насочената линия). И като са разминавал с някой такаф тарикат му блещил точно в учите Бах ненормалника Rolling Eyes . Дано на никой не му са налага да изпада в подобни ситуации
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи от времето и движението .. аз Трявна - Габрово по тъмно си го правя за 10 мин ... през нощта редовно. То като е тъмно и се вижда кога има кола и кога не .. и карам като англичанин ... нон стоп в лявото платно Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
MG
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 13 Фев 2007
Мнения: 65
Общо думи: 1,949
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Osram Bilux H4 Silverstar + 50% - 60/55W -така се води модела ,но в Габрово не ги намерих, единствено ги мярнах в Практикер-Плевен за около 20 лв бройката(Търновският Практикер нямат )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 8:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MG много благодаря за предоставената информация, тъкмо няма да се лутат хората, а направо ще отидат до Плевен... Smile
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov