forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Изпреварвания
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 9:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък си давам път на всички независимо дали са в правото си или не. Виждам, че някой пич със супер кола прави рисковано изпреварване или напира да ме задмине, защото карам с 90км/ч, а не със 190км/ч, нямам проблеми, нямам нерви, нито грижи - пускам го да мине, дори понякога отивам по-вдясно, за да вижда по-добре и да мине по-бързичко. Пък когато аз бързам зад някой и искам да го изпреваря, карам си зад него, поглеждам насрещното, преценявам участъка и разстоянието, което ми е необходимо за изпреварване и го издухвам Smile
Ако искате ми вярвайте, но аз от някакви подобни неправилни изпреварвания или от разни тарикати въобще не се изнервям, харесва ми да си коментирам ако има някой с мен за компания, това което става на пътя, но чак да се изнервя и да правя необмислени глупости, при мен няма подобно нещо.
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Астра казваш че ако ти направт номер като този който е направил Ел-диабло ще чакаш на завоя но знаеш ли
ако на мен ми направят така че да трябва да намалям да се гърча и да пусна някой след това аз него търся
и не на шипка но с много обитаци съм се карал по пътя
просто после го настигам и "принуждавам" да спре след което почват кавги
ест до бой досега не съм стигал защото са все жалки
(добре че пък не се е оказал някой някоя мутра да ме набие мен Laughing )

Но като цяло аз ралиджии не толирира да се оправят сами!
И аз правя глупости но не повличам и други с мен Wink
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
uBaHoB`
Just me


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 618
Общо думи: 40,564
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sound`of`GB написа:
И аз правя глупости Wink

като прочетох поста и са сетих дето се завартяхме на узана на обратния завой и как ни заобикаляха сички Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hdimitrov написа:
Длъжен съм да пропусна само ако карам с под минималната разрешена скорост! През другото време нито пускам някой нито бързам щото ме натиска... като бърза да ме изпреварва от ляво ако иска или да сече през горите... ибалсам го на мен ми се живее...


Така така Продължавай в същия дух "Ибавай" наред,не се коси Колко е минималната разрешена скорост? А на Шипка? А когато караш ПОД минималната скорост аз какво да те правя,а? ..........та за този момент аз ти говоря,а ти си мисли как ще се държиш както те изпреварвам

П.П. Някой спомена за пречаквания на следващия завой... УСПЕХ! Laughing
хахахахаххаа[/quote]

Аз споменах за прИчаквания! Би ли ми обяснил кое толкова ти е смешно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Seraf написа:
.............


Ето за това говоря Стискам палци някой ден да станем поне половината от цялата маса за да може тогава пътуването да е и удоволствие
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sound`of`GB написа:
Астра казваш че ако ти направт номер като този който е направил Ел-диабло ще чакаш на завоя но знаеш ли
ако на мен ми направят така че да трябва да намалям да се гърча и да пусна някой след това аз него търся
и не на шипка но с много обитаци съм се карал по пътя
просто после го настигам и "принуждавам" да спре след което почват кавги
ест до бой досега не съм стигал защото са все жалки
(добре че пък не се е оказал някой някоя мутра да ме набие мен Laughing )

Но като цяло аз ралиджии не толирира да се оправят сами!
И аз правя глупости но не повличам и други с мен Wink


От постовите ти в целия форум за всичкото ти участие тука бях останал с впечатлението,че си пораснало момче вече и че си загърбил келешкият момент.Най-силно ме стресна момента с "принуждавам" .........да ти опресня паметта:ставаше на въпрос КОНКРЕТНО за участъка Шипка,за изпреварване което аз извършвам,за ГРУБАТА СЕЛСКА проява която изпреварвания извършва - НАРОЧНИТЕ действия,които ТОЙ извършва с единствената цел да не бъде изпреварен ..........и тук приемаме,че ти си изпреварвания.Налага ти се да отнемеш газ-та дори и да натиснеш спирачка /ако аз видя/разбера това намирам начин да ти благодаря,пък било то и с аварийни/ От тук нататък ти ме гониш.......дрън-дрън ....бла-бла и някак си успяваш да ме ПРИНУДИШ да спра /аз това не го вярвам ама то си е мое право/ И следва саморазправа,понеже не съм мутра - вербална
Кой е идиота тука?????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Fena
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 1008
Общо думи: 22,057

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ае успокойте топката малко, че не ми са занимава да трия мненияWink

по темата мога да кажа само, че и двете страни си имат своите права и изпреварщия и изпреварвания, не е приятно заради някой да трябва да си променяш скоростта и траекторията на движение, но ако се наложи по- добре да намалиш малко отколкото да са направиш на "готин" и да стане някоя беля на пътя, най-малкото защото като се блъснат, вероятноста да те повлекът и тебе в катастрофата хич не е малка, аз лично гледам да не предприемам особено рисковани изпреварванията (ама колко сам и карал аз де Smile ) и само веднъж съм принуждавал шофиор (от насрещтното) да намали за да мога да се прибера в платното, но пък за сметка на това доста пъти съм понатискал спирачка за да пропусна някой пред мене, като се е налагало...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

msirakov написа:
Не е за вярване. Имам я от 20 дни и вече с ПТП. И това за което най много ме е яд е, че вината не е моя. В 7.00 пътувам към морето... на Стара Загора...колона от 6-7 коли пред мен...движим се с около 70км/ч.....изведнъж колоната спира рязко заради нещо отпред.....спирам и аз ОБАЧЕ колегата с астрата зад мен не успя и ме подмести малко, като спря в мен. Без нерви здрависахме се и теглихме по една майна...на 10-15 мерта зад нас други 3 коли станаха на хармоника. Разминах се леко и имам каско, но ми развалиха настроението за целия ден. Следва висене в бокса и ходене по застрахователи. Поне ще пусна реално мнение за Дженерали. До после...


Това е от клубния форум. Може да се каже, че не е близка до темата защото не е на шипка но ако се вникни, може да ме разберете защо на шипка не трябва да са правим на герои дистанцията на шипка е почти винаги по малка от половин метър и при едно евентуално рязко спиране става голям мармалад. Секи има права на пътя но ако ти не се пазиш не очаквай другия да те опази. Докато караш кола нямаш право на грешки (Нямаш право да притискаш другия водач, защото по този начин го "дразниш; панираш и т.н). Колкото и да спорим тук не може намерим средата на този въпрос но който катажия да питате изпреварващия е в нарушени предвит табелите, пътна маркировка. От друга страна в най-голямо нарушение са тировете защото 98% от тях никога не пропускат колоната и никога не държат дистанция от поне 1 кола. Незнам секи има рзлична гледна точка аз моята я казах.
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
bika_mu4o
труден за повдигане


Регистриран на: 02 Мар 2007
Мнения: 786
Общо думи: 23,783
Местожителство: у комшийката

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 10:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз съм изпадал в подобно положение не на Шипка, а на пътя за Трявна.
давам си път на „тариката“ в завоите с минимална видимост, отнех газта минах максимално в дясно ама какво мислите се получи ... тариката се уплаши меко казано оака, след като се изравни с мен реши че е по-добре да се прибере при все че аз вече се движех с 40. разминахме се без злопулука някак и аз не знам как де
Аз съм на принципа той като е глупав да се блъска, ама явно е и страхлив не само глупав и все пак се прибра зад мен и до Трявна не направи втори опит. Незнам само кой щеше да е виновен
_________________
„Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.“ - Уолтър Липман

МОДЕРАТОР - деревянная планка с прокладкой из сукна
для приглушения звука пианино. (Большой энциклопедический словарь)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bika_mu4o, със сигурност не ти.
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov