forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Дизелови Двигатели ???
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Djano
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Сеп 2004
Мнения: 2312
Общо думи: 13,855

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ice написа:
с био-дизела си е дуга работа...
демек на олио Smile
най екологично и по-евтино


И мирише на картофки отзад Laughing аз сега на такова търкалям Very Happy
А по темата, не си вземай такава кола. Предниците им са слаби и имат някакви измислени окачвания отзад с някви торсеони бягай бягай Crying or Very sad А двигателя чист дизел ли е или турбо-дизел? Ако е чист е доста по-муден, но пък ще изкара много повече километри стаж Very Happy
Возията не е лоша и имат доста екстри от които половината ще спрат да работят Smile Едно приятелче скъса шарнирен болт с 10 км/ч голяма драма беше Smile Но знай едно не е толкова важно дали колата е френска, немска и т.н. важното е как е била поддържана Exclamation И ако е внос от Италия бягай на далеч Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

Exclamation И ако е внос от Италия бягай на далеч Smile


Джано Джано Виждам, че не си нашълно запознат с италианските коли
кажи защо да не е внос от Италия, колко такива коли си карал колко пъти си бил там Question Question Question

Е аз лично бях там купих си Толедо ТД Повече от перфекна ( А тези дет гледах в Германия и Австрия боза).


ПП: Няма значение от каде е внос знаиш ли каде и как да гледаш колата няма да имаш проблем.

ПП: Джано ще ти кажа само че колите внос от германия 60% от тях са по зле и от италианските , повечето продавачи на коли се насочиха към Италия. Най опасно е като си купуваш кола от Австрия (Но това ще го оставя на такива самозвани разбирачи да са досетят защо)
Laughing Laughing Laughing

Преди да си купя дизел бях скиптичен към дизела, Но останах очаровано доволен, Е разхода в града ми е голям 7/100 но извън града си го свалям на 4.5/100.
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Djano
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Сеп 2004
Мнения: 2312
Общо думи: 13,855

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 5:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами едно ще ти кажа за колите от Италия. Перфектни купета( защото зимата няма сол и луга по пътя) със много изтормозени двигатели, защото не им сменят маслото и ги издухват с каране затова му казвам да бяга, но нали знаеш всяко правило си има изключение Wink Ако ти отидеш да си купиш кола за теб от Италия може да е добре, но всички знаем че търговците на коли не ги интересува качеството ами да им е по-голяма печалбата Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
EL_DIABLO
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 146
Общо думи: 6,109
Местожителство: И аз не знам

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да в това съм съгласен но, като са провери двигателя той си казва. Е тук имам познат дет внася коли само от германия вика земам го от там щот много ефтини внесе едно рено 19 за 200 евро и му искаше 3500лв.

Ти кажа кола са зема само на късмет независимо да ли му чаткаш много Smile Smile Smile. За смяната на масло, че в италия карат докато стане на вода има доза истина но и в другите страни не са по цвете от тях. Сичко е риск Особено при Дизела ( има един Лаф ИЛИ сполучваш с дизел Или цял живот го праиш evil_4e evil_4e evil_4e ) Пожелавам на колегата да сполучи с покупката, но да внимава да не пита първо за екстрите а за дефектите Exclamation Exclamation Exclamation

Ако дизела е запазен трябва на първа 2ра да тръгва без газ тоест сама да си вари нещели значи е почнал или вече е продухан.
_________________
LeT's BuRN in HeLL

We Are The MoDeRN CHuRCH of SaTaN

Кликниш ли тук оставаш без душаГРИЗ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

момчета дизела му е майката Smile
Просто от където и да го гледаш
по малко подръжка
няма да ти се чупят всеки ден карбуратори и сума работи Smile
ПО икономично
(и сега на коментара -ама ша си сложа газ)
ам да ама нямам газови бутилки и двигателя ми не се скапва на 200000км
а на половин милион Smile
няма как да ме убеди някой просто за бензина освен ако не говорим за бегачки Smile
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sound`of`GB написа:
момчета дизела му е майката Smile
Просто от където и да го гледаш
по малко подръжка
няма да ти се чупят всеки ден карбуратори и сума работи Smile
ПО икономично
(и сега на коментара -ама ша си сложа газ)
ам да ама нямам газови бутилки и двигателя ми не се скапва на 200000км
а на половин милион Smile
няма как да ме убеди някой просто за бензина освен ако не говорим за бегачки Smile


Е от къде на къде пък го измисли това за по-малката поддръжка?Дизела не държи на компромиси с: гориво,масло,дюзи,подгряващи свещи ........ накратко казано ако наистина искаш да ти издържи 500К то трябва как си пише по книгата Докато при бензина може и вода в горивото през зимата,по дълъг период на смяна на масла и свещи........... /естествено не е за препоръчване и се практикува само от пишман шофьори / което няма да доведе до основен ремонт преди 500К
За газ и метан няма да говорим - ти не искаш,но и аз мога да кажа "нямам буре"
Имам как да те убедя за бензина но това е друга бира
И не на последно място - много зависи от рождената дата на автомобилите,които ще сравняваш

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2007 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В подкрепа на господин Astra ще кажа, че когато давах Пежото да го обслужат, разликата между ангренажен ремък за бензин и дизел беше 20-25 лева, както и за ролката(Пежото е на бенз)
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Djano
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 16 Сеп 2004
Мнения: 2312
Общо думи: 13,855

МнениеПуснато на: Вто Юли 24, 2007 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поддръжката на Дизелов двигател е по-тежка Idea Прост пример 4 дюзи около 1000лв грубо за Ауди Wink Горе долу са еднакви нещата дизела гори малко > тежка поддръжка бензина гори повече > по-евтина поддръжка. Бутала (4бр.) за бензинова кола 250 лв бутало за дизелова 250лв бр. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 8:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

още не съм видял бензинова кола която да не се ръчка сравнително често Smile и това е факт
а аз познайте
Направих 300000км с моя форд
никога не е пипан двигателя(ама никога)
само маслло Кастрол ГТХ-3
ейсега слизам както е ладо врътвам и пали Wink
на магистралата карам с 160-170
с тази скорост карам не толкова дига Wink
Ако някой не вярва за палентето да идва Smile да види Smile да направи клип Laughing

така че дизела е по издържлив според мен и е много по рост от бензиновия особенно инжекции глупости Smile
пък дизелака сменяш на няколкко години свещи и си готов Smile
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дизелът е по-издръжлив като двигател и това е пределно ясно на всички, този тип двигатели се правят за камионите и не само за тях, но като цяло, защото те изминават милиони километри, а за къде без издръжлив двигател там, но ако погледнеш в учебника за "Ц" категория какво представлява системата за впръскване на дизела и какво тази на бензина ще видиш, че дизелът е по-сложен, нататък не знам, тук да се обаждат майсторите вече.
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Astra
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 26 Ное 2003
Мнения: 583
Общо думи: 16,345

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 9:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми ти никога не си правил нищо по двигателя от къде тогава знаеш колко парички струва поддръжката? 300К ти лично ли ги навъртя,или толкова ти е по километраж?
Дай да сравним цена на масло,цена на свещ 1бр. цена на ремъци и ролки и цена на филтри .Ти на твоята аз на моята /горе долу ги приравняваме и аз със "зор" дигам 160-170 Twisted Evil /
А за бензиновите автомобили дето само се юркат не го казвай на друго място,че ще ти се смеят.На 1.0,1.1,1.3 двигатели на малки сапунерки какво да им юркат хората.Те си ги купуват да се движат из града и лесно да паркират,никога не юркат И обратното - знаеш ли колко дизелови автомобили съм виждал в "лютеницата" да движат,там където е пагубно за тях
Преди години на едно автоизложение в София имаше изложено Тико на 1 000 000км!!!!! Дори за някои дизелови камиони това е непостижимо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
KokalAudio
CarAudio Master


Регистриран на: 10 Сеп 2006
Мнения: 706
Общо думи: 36,495
Местожителство: Където звука се ражда....

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Forda го взехме на 120 км бащами врътна 80 другте са мои Smile
завършил съм Автомобили и кари имам си представа Smile
а и на мен дизеловите по ме кефят и по ги чаткам бензините са ми мъгла Smile
и не разбрах какво ще се смеят
човек писнало ми е от надувковци дето имкупили колици и ми се дървят Sad
вярвам всеки го знае какво е Sad
И тей де Астра аз съм си намислил нещо да покажа истниксия потенциял да дизела Smile
тотогава пасувам Smile
и вярно карам с скъпо масло ама
карам на големи обороти Smile (големи за дизел де Laughing )
_________________


KokalAudio
Gabrovo Audio Team
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Seraf
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Яну 2004
Мнения: 744
Общо думи: 17,018
Местожителство: Trendafil City

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не си пребоядисал Форда червен?
_________________
Temporary constructs of a feeble human intellect...trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov