forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

предложи Филм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> ФИЛМИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

добре де, разбрах, че не е. ай стига оффтопик вече.
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не искам да засегна никого, ама ако следвам предложенията на някои хора за филми, ще припадна от скука пред компа! Дали един филм е хубав или не, е твърде субективно, и заради това според мен няма смисъл да се дават препоръки, но ваша си работа :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
DaViDiaN
Музикохолик


Регистриран на: 29 Дек 2003
Мнения: 3992
Общо думи: 17,360
Местожителство: Два етажа по - горе от Shefa

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

The Godfather І, ІІ и ІІІ - за този няма да пиша нищо, който не го е гледал да го гледа непременно
The Shawshank Redemption - главния герой е обвинен в убийството на жена си и любовника и. пращат го в затвора Shawshank. В началото изглежда ще пречупят духа му, но скоро се разбира че той е решен на всичко заради малкото надежда останала му...
Fight Club - ами него вече го препоръчаха, няма да коментирам
Scarface - това е може би любимия ми филм с Ал Пачино. Много насилие, много кокаин ииии много насилие. Главния герой се изкачва по стълбицата на докато не става собствена жертва на своята параноя и его.
Traffic - четири отделни истории, които имат само едно общо... трафика на наркотици в америка. поглед през очите на различните нива на обществото
Training Day - Итън Хоук е новобранец-полицай, който иска да стане спец. агент за борба с наркотиците, негов партньор е Дензъл Уошингтан. Много развръзки с корумпирани полицаи и стрелба ви очакват..
The Exorcist - за мен това е бащата на ужасите. Едно момиче е обсебено от демон. Единствената надежда на семейството и е да извикат Заклинател, който да пречисти душата й.
Blow - Превежда се Дрога. С Джони Деп и Пенелопе Круз. История за началото на пазара на кока в Америка. Един от многото добри филми на Джони Деп


за тези се сещам сега
_________________
If There Was A Single Day I Could Live,
A Single Breath I Could Take,
I'd Trade All The Others Away...

За да откриеш перфектния човек, трябва първо да се влюбиш в него!


Последната промяна е направена от DaViDiaN на Сря Юни 20, 2007 9:54 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
GOD^_^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2004
Мнения: 1941
Общо думи: 19,447
Местожителство: ...при Падналите ангели...

МнениеПуснато на: Нед Юни 17, 2007 11:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

botroid написа:
Не искам да засегна никого, ама ако следвам предложенията на някои хора за филми, ще припадна от скука пред компа! Дали един филм е хубав или не, е твърде субективно, и заради това според мен няма смисъл да се дават препоръки, но ваша си работа Smile

ха-ха! Laughing Що за глупост! Laughing
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
T.N.F.
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2004
Мнения: 817
Общо думи: 12,721

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Wilderness

Ако на някой му се гледа наистина стряскащ трилър - да гледа Wilderness! Филмчето е като въплъщение на нечий кошмари, честно Twisted Evil
_________________
MANCHESTER UNITED - ONE UNITED - FOREVER UNITED
Цитат:
Жозе Моуриньо: Плаках, когато напусках Челси (Abramovich makes me cry)

Arrow Mourinho is a bloody emo! Laughing
If you're not a Manc - you're a wank!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
k0z-
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Мар 2007
Мнения: 67
Общо думи: 4,212
Местожителство: In The Movie!

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за какво стаа на дума?
_________________
I want Your soul ! Twisted Evil
I want Your lovers ! evil_4e
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
T.N.F.
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2004
Мнения: 817
Общо думи: 12,721

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

k0z- написа:
за какво стаа на дума?

Ако питаш за Wilderness ще кажа само, че се разправя за група непълнолетни престъпници, изпратени на един остров като наказание под надзора на един от пазачите в затвора, в който са били. Обаче от просто упражнение се получава истинска кървава баня. Повече няма да казвам, за да ви е по-интересно. Според мен е по-успешен в същността си на трилър/хорър, откокото филми като "Тексаско клане", например...
А пък The Shawshank Redemption е един от най-интересните и интригуващи филми, които съм гледал - може би любимият ми... имам го на DVD Razz
Lucky Number Slevin е друг много интересен филм, който би се харесал на любителите на неочакваната развръзка!
The Prestige - също изключително интересен филм. Това са филмите, които най са ми харесали, а не просто хубавите филми, които съм гледал. Препоръчвам ги!
_________________
MANCHESTER UNITED - ONE UNITED - FOREVER UNITED
Цитат:
Жозе Моуриньо: Плаках, когато напусках Челси (Abramovich makes me cry)

Arrow Mourinho is a bloody emo! Laughing
If you're not a Manc - you're a wank!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

моля, без излични коментари от вида "тоя филм дето си го препоръчал не струва", "никъде го няма", "има ли го в....", "share-нете ..." и т.н.
старайте се филма да има описание, но да не е копирано от някой сайт, а лични впечатления, отзиви, + и - примерно.
така темата ще стане доста полезна.
Пример: отдавна си свалих няколко филма, към които имаше доста добро описание (на Год) и препоръки (на Етириъл Тъч), но на адаша Davidian филмите даже не съм ги и чел щот' са доста постно (даже никак) презентирани.

за рекуести: или тук, или тук
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
GOD^_^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2004
Мнения: 1941
Общо думи: 19,447
Местожителство: ...при Падналите ангели...

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2007 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dRiNKiN_pARk написа:
моля, без излични коментари от вида "тоя филм дето си го препоръчал не струва", "никъде го няма", "има ли го в....", "share-нете ..." и т.н.
старайте се филма да има описание, но да не е копирано от някой сайт, а лични впечатления, отзиви, + и - примерно.
така темата ще стане доста полезна.
Пример: отдавна си свалих няколко филма, към които имаше доста добро описание (на Год) и препоръки (на Етириъл Тъч), но на адаша Davidian филмите даже не съм ги и чел щот' са доста постно (даже никак) презентирани.

за рекуести: или тук, или тук

Евалата, Шефа си е Шеф! Wink

СЯ ШЕ ПУСНА МАЛКО ПО-КОМЕРСИАЛНИ НЕЩА (БЕЗ "SUNSHINE И ЩО-ГОДЕ "SAW III"), АМА ТВА Е ЩОТО ПОСЛЕДНО ГЛЕДАХ ТЯХ ПЪК И МИ НАПРАВИХА ВПЕЧАТЛЕНИЕ! Smile

= NEXT =



Осъзнавам колко тъпа е фабулата на тоя филм, обаче не мога да се сдържа от кефа, който изпитах, гледайки го! Просто филма е супер-свеж, забавен, приятен и качествено режисиран! Плюс страхотната идея Никълъс Кейдж да притежава способността да вижда 2 минути напред в бъдещето! Просто страхотни ситуации се получват в последствие този факт! Като за капак, нито една не е осрана, а и Тамахори е успял да направи невъзможни за разгадаване няколкото основни момента, в които играе роля тва "виждане" в бъдещето!

Минусите на лентата са абсолютно смехотворните ефекти на пичовете от Virtual Studios, които са бачкали по "300", ама явно той беше толкова алтернативен, че глуповатите им ефекти не са си проличали толкова! Както и още по-смехотворната основна фабула за тва, че тероряги са внесли ядрено оръжие в САЩ Rolling Eyes!

Извод - свежа идея, Никълъс Кейдж, който е култов, независимо колко грозна прическа му направят, качествена режисура с няколко страхотни момента и хрумвания и едни неусетно изминали час и половина! Палци горе!

= 8/10 =

= SUNSHINE =



Значи, веднага започвам с това, че този филм е най-качественият съспенс-трилър, който съм гледал от много време насам! Филма е брутален и ти ебава психиката като стой, та гледай! Което също е похвално, е че въпреки дълбоко-психологическото си въздействие, успява да запази и качествата си на филм! И то, изключителни такива!

Режисурата на Дани Бойл на моменти много ми напомня на Тарантиновската! Просто човека умее да улавя по невероятен начин емоциите на героите и случващото се и да ти въздейства по правилният начин! През цялото време съшреживявах случващото се, като че ли бях там, на кораба Икар 2! Малко филми го могат тва! Френетични монтажи и страхотни ъгли на заснемане придават на филма една наистина уникална и отличаваща се визия! Фантастичните визуални ефекти и декори също! Просто видът на слънцето ПРЕГАЗВА!

"Извод: Проектът Съншайн" е наистина страхотен филм! Боил е успял да съедини една страхотно-интересна сай-фай история със психологически трилър, опъващ до краен предел нервите в абсолютно перфектен синхрон! Невероятни идеи, страхотна визия и ужасяващо чувство на обреченост... брилянтна лента!

= 9/10 =

= SAW III =



Най-добрият от поредицата! Краят на всичко! Много драматичен и много, ама МНОГО психарски! Много по-натуралистичен и брутален от останалите! Много добре режисиран и балансиран! Също така ви кара да си зададете някои въпроси като например, докъде може да стигне обсебването, навява и размисли за това как човешката психика може да попречи дори на най-перфектният план!

Единственият минус, който мога да отбелжа е, че накрая има една адски дразнеща ретроспекция (тип сериал) на нещата случили се преди 1 минута (!), която явно е направена, за да е ефектно, но всъщност е напълно излишна!

Извод: Въпреки, че е много тежък и брутален и не е за всеки, третият "Пъзел" е повече от задължителен за почтателите на поредицата и на жанра като цяло!

= 8/10 =

= SPIDERMAN 3 =



Значи, през цялото време, гледайки филма си мислех, че тва прилича на някакъв сорт моно-спектакъл на Сам Рейми! Да, ТОЛКОВА е гениален! Просто се моля на Бог да ни запази този велик режисьор и да не му се случва нищо! Битките в този филм са заснети умопомрачително! Рейми използва гениални похвати за вдигане на адреналина, като съумява да извади красотата на всяка сцена, независимо какво показва тя! Сега се сетих за сцената с "раждането" на Пясъчният човек, която е толкова брилянтна, че чак не е за вярване!

Историята не е нищо осбено, има си от всичко по много + Брус Кембъл в няколко незабравими минути, които колкото и пъти да гледам, все бих се въргалял по пода от смях! Актьорите са безупречни този път! Адски ме изненада Тоби Магуайър, който ако в предните филми беше доста колеблив, в този играе толкова непринудено и кадърно, че му свалям шапка! Просто е кеф да го наблюдава човек, особено в тъмната страна на характера на Питър Паркър Razz!

Извод: Филмът е страхотно забавление отвсякъде! Допълнено от непринудено-безупречната игра на актьорите, феноменалната режисура на Рейми, хубавият хумор на правилните места и бомбастични ефекти! Палци горе за ултимативното забавление!

= 8/10 =
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
T.N.F.
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2004
Мнения: 817
Общо думи: 12,721

МнениеПуснато на: Вто Юни 19, 2007 9:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За феновете на Jackass препоръчвам The Dudesons Movie - това са 4-ма финландски колеги на Jackass и също си заслужават вниманието, даже на моменти са по-брутални!
Филмчето можете да дръпнете от Fena в DC-то Wink
_________________
MANCHESTER UNITED - ONE UNITED - FOREVER UNITED
Цитат:
Жозе Моуриньо: Плаках, когато напусках Челси (Abramovich makes me cry)

Arrow Mourinho is a bloody emo! Laughing
If you're not a Manc - you're a wank!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Ethereal_Touch
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Яну 2007
Мнения: 656
Общо думи: 22,819
Местожителство: On The Wrong Side Of Nowhere...

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отнесени - Flushed away

Много, ама много сладурска анимацийка, която същевременно е много свежа романтична комедияSmile Става дума за избора между лукс-а и любовта, но... при мишките SmileSmileSmile
Уникално филмче, определено ако си се скофтил може да ти оправи настроениетоSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 2:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

GOD^_^ написа:
= SUNSHINE =



Режисурата на Дани Бойл на моменти много ми напомня на Тарантиновската! Просто човека умее да улавя по невероятен начин емоциите на героите и случващото се и да ти въздейства по правилният начин! През цялото време съшреживявах случващото се, като че ли бях там, на кораба Икар 2! Малко филми го могат тва! Френетични монтажи и страхотни ъгли на заснемане придават на филма една наистина уникална и отличаваща се визия! Фантастичните визуални ефекти и декори също! Просто видът на слънцето ПРЕГАЗВА!

ще си позволя да добавя тая "малка" снимчица с цел да се види текст-а горе в дясно, а именно FROM THE DIRECTOR OF TRAINSPOTTING ... доста добър филм, само заради това го свалям, иначе не обичам сай-фи (както и заради доброто представяне Wink )

_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
GOD^_^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2004
Мнения: 1941
Общо думи: 19,447
Местожителство: ...при Падналите ангели...

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 11:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дринкин, мерси за това, че ми харесваш ревютата! Правя го заради вас! Wink

= Pirates of the Caribbean: At World's End =



Така, при положение, че съм потресен от този ненормален филм, нямам възможност да пиша дълго ревю, така че само ще кажа, че тва е ЮБЕР-НЕЧОВЕШКОТО-ГИГА-СМАЗВАЩО забавление! Единственото нещо дразнещо са лигавите любовни сцени към края!

Филмът ОТВЯВА! Режисура, ефекти, идеи, история, ЛУДНИЦА... Страхотно е!

Сцените със самотния и халюциниращ Джак на Празният кораб насред бялата пустош са нещо неописуемо! Браво Гор, браво Вербински! Велик режисьор си ти! Wink

Едни от най-страхотните 2 часа и половина в живота ми!

= 9/10 =
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
AGLAQ^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2005
Мнения: 120
Общо думи: 2,340
Местожителство: gabrovo/sofiq

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 3:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

RedLine

Резюме : "RedLine" е много зрелищен и високоскоростен екшън, в който ще се насладите както на хубави жени, много пари и гонки с най добрите автомобили. Зрелищните и опасни каскади, са през целия филм. Направо ще ви спре сърцето като видите как се унищожават, последните модели на Порше, Ферари, Ламборджини и Мерцедес. Общо взето филмче което ще ви разтовари и ще остави приятно впечатление...

Щом аз се изкефих на колите,където тая тема изобщо не ме вълнува, мисля че на някой може да им хареса филмчето Wink
_________________
Много хора искат да купят света, но аз не го продавам!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
dRiNKiN_pARk
Metal Militia


Регистриран на: 14 Авг 2006
Мнения: 668
Общо думи: 30,243
Местожителство: Пловдив 4000, ж.к. Тракия xxx

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



THE GREAT RAID
1944-1945 година. Американските и Японските войски. 300 000 пленени американски войници. 150 000 изгорени живи. 30 000 измъчвани и уморени от глад.... По истински случай.

Филм с изключително огромно напрежение и смисъл във всяка една стъпка от страна на американските войски. Нападение с цел освобождаване на военнопленниците - американски войници. Трагедия. Много добре е обяснена тактиката и е представена по възможно най-добрия начин. Пак казвам - изклюително много напрежение има в самото нападение. Филма е страхотен. Един от най-добрите военни филми, които съм гледал. И самия факт, че е по истински случай ... потрепреваш.

П.С. не съм сигурен в цифрите по-горе. Гледайте и ще разберете за какво става въпрос. Отивам да си догледам края (не можах да се сдържа да не напиша за тоя филм).
_________________

четете П Р А В И Л А Т А и се съобразявайте с тях !
LYRICS2BG.com Arrow преведени текстове на български


Последната промяна е направена от dRiNKiN_pARk на Съб Юни 23, 2007 11:04 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> ФИЛМИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov