forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Q: Стрийминг между два компютъра

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Пет Яну 19, 2007 1:57 pm    Заглавие: Q: Стрийминг между два компютъра Отговорете с цитат

Задачата е следната:

Какво имам:
имам два служебни компютъра пълна конфигурация от преди 2 години; и двата са с достъп до Уеб, в учережденски ЛАН, с частни ИП-та (!), даунлоуд скорост около 4 - 5 МВps за всеки независимо един от друг, и двата компютъра са свързани към един хъб; единият ми е за личната, черна работа, има си малки колонки, тип 'Колкото да не е без хич' (да го наречем 'пеещия комп'), а другия няма колонки (да го наречем 'мълчаливкото').

Какво ми се иска:
искам да си слушам любимото он-лайн радио Куку (http://radiokuku.com/) (на най-ниския стрийм поток, но на моите колонки е все тая качеството Wink ), но предвид на скоростта, която имам, то ако браузвам из нета, радиото започва да насича и обратното... а аз искам и да браузвам и да слушам чисто Smile

Та идеята ми е следната: Мълчаливкото да поема стрийма от радиото и да го преизлъчва в локалната мрежа и така надявам се ще мога да го приемам на Пеещия комп нормално и да си браузвам в интернет свободно.

ОБАЧЕ:
не знам как да го реализирам това Sad

Пробвах да инсталирам и на двете машини VLC плеър. На Мълчаливкото ползвам уизарда на плеъра - задавам да приема он-лайн стрийма на радиото, задавам да излъчва мултикаст (може и уникаст само към Пеещия) в учережденския ЛАН, след това отивам на Пеещия и задавам да приема стрийм от ИП-то на Мълчаливкото, НО нещо номера хич не сработи - ни звук, ни стон от Пеещия, макар че Мълчаливкото 100% си приема радиото, просто не ще да го преизлъчва Sad

Има вероятност нещо да съм обатачил с настройките на плеърите (но изрично не и с ИП-тата) - нямам представа (дори и след като се позарових в хелпа) Sad Но си мисля, че задачката не е чак толкова трудна... Бях чел в сайта на VLC, че има и подобна програмка, но сървър - VLS, но VLC можело спокойно да се ползва и за двете цели ?!? Дали не трябва да използвам на Мълчаливкото VLS вместо VLC?

Затова моля за помощ - ако може да ми обясните накратко как става с VLC или пък да ми предложите алтернативни решения (ще е идеално да е нещо възможно най-елементарно). Единственото ми условие е софтуера, който ще се налага да се ползва да е free или open source!

Благодаря предварително за идеите Smile Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Ice
keep walking...


Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 3163
Общо думи: 27,985
Местожителство: унас,увас и утях

МнениеПуснато на: Нед Юни 03, 2007 7:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

защо не пробваш по най-лесния начин
слагаш си уинамп, слагаш си плъгиновете за shoutcast
нагласяш си там елементарните настройки и стреамваш радиото, в същото време shoutcast-a ти го пуска по мрежата Confused незнам дали изобщо ме разбра какво се опитах да ти кажа Wink
_________________
ftfhj56yrdh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
spirit
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 589
Общо думи: 45,926
Местожителство: 2206 Gabrova (1976 GR3)

МнениеПуснато на: Нед Юни 03, 2007 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха - мерси за идеята! Ще опитам като намеря малко време.
Знам го това плъгче, но не съм си играл с него.
Даже не се и сетих за него защото от доста отдавна не понасям и не ползвам WinАmp Confused

И това запитване го бях забравил отдавна... то покрай работата напоследък няма време за радио Laughing Laughing
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Мрежи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov