forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Зная своя род и език, защото…
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vladi
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Дек 2004
Мнения: 118
Общо думи: 3,440
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Сря Авг 23, 2006 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

_bioHAZArd_ написа:

И като за финал: няма друго значение на България, няма друго значение на Българското.

Бяхме ! Сме ! Ще бъдем !


Ее, хайде, хайде, нямало други.
Наскоро гледах Discovery и разбрах, че алигаторите, като вид, са по-стари и от динозаврите и през цялото си съществуване досега не са претърпели почти никаква промяна. Надали и ще се променят някога. Та ако те говореха, и те щяха да могат да се похвалят с горното. Българското е в това, което сме постигнали като отбор, като цяло. Едното оцеляване не стига.

За мен правилното е да търсиш реализация там, където приносът ти ще е най-голям. Съгласен съм, че в много случаи, това "там" е всъщност тук, България. И вярвам, че това ще става все по-вярно. Но без ред в държавата, борбата няма да ни отведе много далеч. Само ще ни умори. Представи си всяка твоя инициатива провалена, заради тромава бюрокрация или несправедливо привилегироване на съперника ти, щото той се е сетил да даде подкуп.

Изпитвам и съмнения за тези 35 години, за които говориш. Ще има резултати много по-скоро, стига да работим здраво и да не опорочим системата. А и какво имаш против "големите риби"? Нали и те плащат данъци на държавата? Благодарим им, че ги има, защото на тях се дължи темпът на развитието на информационните технологии, които днес приемаш за даденост. А и не само на тях...


nesus написа:
vladi:
Цитат:
корупция; организирана престъпност (атентати по холивудски сценарий, пране на пари като за Световно); прогнила съдебна система; западаща образователна система...

влизат в характеристиката на всяко модерно общество, всъщност най голяма престъпност има в САЩ.


Хайде да не се мерим със САЩ, а с някого по от нашата категория като Чехия, Холандия, Белгия. Ще се обзаложиш ли, че горните са характеристики и на техните "модерни общества?" Много ще се радвам да науча за атентите а ла Холивуд в Чехия, които при нас се извършваха всяка седмица по едно време...

nesus написа:

все още малко образователни системи могат да се мерят с нашата- доказателство за това е, че нашите кадри (ИТ специалисти, програмисти, физици, биолози, лекари...) са общо признати и всяка по-богата държава се опитва да ги привлече


Не четеш - написах "западаща образователна система", точно защото знам колко добра беше системата ни доскоро. Тези кадри, за които говориш, са атестати за величие от миналото.
Помисли какви учители ще учат децата ти след 15 год и ще видиш каква е тенденцията. Нямаш ли очи и за анархията, която цари в училищата... Мотото е "бира, еб***е и чалгарска музика." Хайде, че ми става болно...

nesus написа:

колкото до съдебната система ако беше чак толкова зле щяхме да имаме по високо ниво на престъпност от колкото в САЩ :Р


Усмихнал си се, виждам, и надявам се разбираш, че импликацията ти е смешна. Прочети повече за ефективността на американската съдебна система, и какво е мнението на средния американец за нея.

nesus написа:

Аз съм амбициозен и ще помогна тази химера да се превърне в реалност, както и Celena, както и другите като нас...

Радвам се на такива гласове и им пожелавам най-искрено успех! Дано тази цел да резонира в мислите ви всеки ден, за да не забравяте да я преследвате. Най-хубавото е, когато имаш съмишленици - всъщност, там аз намирам моята родина.
_________________
Freedom, Sancho, is one of the most precious gifts that heaven has bestowed upon men
Don Quixote, Miguel de Cervantes Saavedra, 1605 year
Distributed проект дава $$
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
CEPEHA
Вчера си купих компютър
Вчера си купих компютър


Регистриран на: 21 Авг 2006
Мнения: 3
Общо думи: 57
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен есето ми харесва. Смятам го за доста сполучлива провокация. Коментарите по него са достатъчни, така че нямам много какво да кажа. Продължавай да си така уверена Smile

Намали си подписа. Да е до 150 пиклсела височина! evil_4e
_________________
============
LoVe V-MASHINE
============
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
ShortY
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2003
Мнения: 5275
Общо думи: 39,616
Местожителство: St.Louis

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми както винаги celena супер крайна. Който отива в чужбина е предател и мрази България и бяга. Ама ако се върна след 20 години и направя бизнес който ще е с оборот за година по голям от заплатата ти за цял живот и дам работа на 100-200 човека няма да плюеш толкова много по хората който се гърчат на Запад само защото искат да живеят добре. И не мога да разбера защо много хора си мислят че като отидеш там и те започват да те замерят с пари ....и ставаш много богат и всичко е толкова хубаво че забравяш за ългария. И там е битка и там е доказване само че хората там те оценяват и прилични пари ще вземаш. Аз учих за TOEFL взех го ....и за SAT и него ще го взема .... и заминавам там с мечтата след 10-12 години труд да мога да живея като бял човек. Когато нещата тук се оправят българите направили смелата постъпка да си търсят щастието в друга държава ще се върнат. Celena ти да не си мислиш че някой ще ти даде да я промениш тая държава ...тея който я контролират ще ти дръпнат щепсела още преди да си помислила за каквото и да е било. Това есе за мен е оправдание на някой хора който след 20 год. ще ги питат децата им "тате защо не можем да отидем на море. Тате защо караме москвич." Баща ми и майка ми са работили в тая държава съвестно без да крадат с години наред и пак си живеем в панелката и караме Варбург. Така че химерийците знаят къде могат да ме хванат. Който може отива на запад работи и се връща с пари ...който не може си стой тука с 300лв. това е. България се превръща във ваканционото селце на Европа а българите в обслужващия персонал. След 10-15 години ей тука 80 % от населението ще са таксиметрови шофиори,бармани,камериерки и т.н. приятно чистене на лайна.

Вместо да ги порекпяте тея които се мъчат да направят нещо в чужбина всеки плюе, естествено от великата българска завист. Предатели били тея дето ходили на запад (тфа никой в тоя форум не го е казвал по принцип говоря).Че ти като не можеш аз ше ида ве Бай Хуй.Там е 10 пъти по-трудно, за разлика от тука където винаги можеш да минаваш между капките за всяко нещо. За това вземат повече и живеят по-добре. Това че ше работиш в Германия не означава че ще станеш германец. Много тъп и ограничен начин на мислене ама от тея промивки по телевизията какво да очакваме.

Извинявам се че мнението не ми е пълно изчерпателно и ясно като това на Влади, който беше единствения човек да напише нещо трезво и да не изпада в нито една от двете крайности като мен и Celena.
_________________
По-добре известен пияница отколкото анонимен алкохолик!
На сиромах човек и половин пу*ка му стига.
Hanging from the Arch Bitch!!!!! haha
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vladi написа:
Наскоро гледах Discovery и разбрах, че алигаторите, като вид, са по-стари и от динозаврите и през цялото си съществуване досега не са претърпели почти никаква промяна.


Влади ...ще те помоля само за едно нещо ... не сравнявай нация с животнo, защото те нямат нищо !


vladi написа:
борбата няма да ни отведе много далеч.


Борбата ражда промените, това че тези след нас ги разбират няма никакво значение. Мисля, че в историята ни има достатъчно примери за това че борбата ни води там където искаме...


vladi написа:
А и какво имаш против "големите риби"? Нали и те плащат данъци на държавата? Благодарим им, че ги има, защото на тях се дължи темпът на развитието на информационните технологии, които днес приемаш за даденост



Какво имам против ли ? Ами против имам че сигурно 1% от тях са достигнали до там честно ! Малко против ли имам? Или това което са откраднали не е взето по един или друг начин от нас?


Влади да си се замислял, че Европейския съюз само ни използва ? Защото политиците ни са мекушави п*ткии се съгласяват със всичко? Великобритания ще ни резне от пазара на труда и няма да е само тя. И няма да е само това. А какво казаха политиците на хилядите обиди които се изсипиха върху нас? Как ни защититиха? Те ни изкараха 7 милионен картел ? И с това отношение на всички към нас ... ще се оправят нещата ?

ShortY написа:
Когато нещата тук се оправят


Ами няма да се оправят докато всеки си седи и чака да се оправят... някой друг да свърши мръсната работа. И Шорти не мисли че кат се върнеш с кинти ( а дано всеки такъв късмет ) народа ще ти се радва и ще вика... .О Шорти дай ни работа бате ...


ShortY написа:
Който може отива на запад работи и се връща с пари ...който не може си стой тука с 300лв. това е.


Дали е така а? Много хора могат и стоят тук и вземат 500 кинта и не искат да излизат въпреки възможността да изкарат великите пари иа ползват великите възможности които ти казваш.

ShortY написа:
естествено от великата българска завист


Аз лично съм имал и все още имам възможноста да съм в две държави различни от България, но все още съм тук. И защо някой да ти завижда че отиваш да ти пръснат гъза от работа? Великата българска завист я има, но не е велика, нито само българска - завист за пари има в целия свят. Ние не сме уникални на тази тема.


Аз не изпадам в крайности. Всеки има избора да работи и живее където си иска ... Избора е личен. Аз просто ти предавам реалността ... ти сам го каза ... промивки на мозъците ...
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
ShortY
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2003
Мнения: 5275
Общо думи: 39,616
Местожителство: St.Louis

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Ами няма да се оправят докато всеки си седи и чака да се оправят... някой друг да свърши мръсната работа. И Шорти не мисли че кат се върнеш с кинти ( а дано всеки такъв късмет ) народа ще ти се радва и ще вика... .О Шорти дай ни работа бате ...


Съжалявам не съм велик не мога да променя държавата ...първо семейството ми .... след това аз .... накрая нацията.


Цитат:
Дали е така а? Много хора могат и стоят тук и вземат 500 кинта и не искат да излизат въпреки възможността да изкарат великите пари иа ползват великите възможности които ти казваш.


Значи са неамбициозни ...не виждам тука какъв е спорът. Естествено че няма да отидат. Да не мислиш че изгарям от желание да отида в някаква чужда държава с която нямам нищо общо и да бъда оаутсайдер 2 години докато свикна. Само дето моя поглед не спира до тук ами продължава напред. До къде само аз си знам. Дали ще стане това което искам зависи от мен. И никой не може да плюе по мен и да ми казва че не си обичам родината защото искам по добро бъдеще за себе си и семейството ми. И в Зинзибар мога да си направя моя България.


Цитат:
И защо някой да ти завижда че отиваш да ти пръснат гъза от работа? Великата българска завист я има, но не е велика, нито само българска - завист за пари има в целия свят. Ние не сме уникални на тази тема.




.
Цитат:
И Шорти не мисли че кат се върнеш с кинти ( а дано всеки такъв късмет ) народа ще ти се радва и ще вика... .О Шорти дай ни работа бате ...


То тфа беше напълно хипотетично дали ше съм аз дали някой друг няма значение. Те на мутрите работят че кво няма да работят на някой човек дето се е гърбил в чужбина да бачка и е направил пари и сега иска да ги инвестира в българския бизнес ли? Не че някой ще те приема като герой ама със сигурност ще допринесеш за нещо въпреки че само ти ще го оцениш това. Ако ми кажеш че пък не е така не знам.


За зависта ше се съглася. Навсякъде завиждат. Аз лично съм се сблъсквал с хора които ти завиждат само за дето мечта имаш , но си прав че не може да се обобщава за всички от тях. За другото не съм съгласен.

По логиката на това есе biohazard ти също мразиш че си българин и си се отрякъл от България в мига в който си отишъл да работиш в чужбина. Не знам за теб ама на мен не ми е приятно да се съгласявам с тагива бастунски пропаганди.
_________________
По-добре известен пияница отколкото анонимен алкохолик!
На сиромах човек и половин пу*ка му стига.
Hanging from the Arch Bitch!!!!! haha


Последната промяна е направена от ShortY на Нед Авг 27, 2006 5:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Промените не се правят нито самостоятелно, нито от велики хора. Хората си имат амбициите и си ги реализират много добре. Аз също си имам амбициите и си ги реализирам. Тук можеш да постигнеш много - след това ако имаш желанието отиваш навън. Но това което хората отиват те първа да търсят там го има и тук. Ти също ми вкарваш бастунска пропаганда, че големите желания и мечти които имаш се реализират само извън България. И по логиката на есето - никой не е казал, че си заплюл родина, живот и каквото и да било. Есето има малко по-друга идея.

Оффтопик - Никой не отрича че съотношението "труд - заплата" е съвсем друго в другите страни, и че в някой отношение може да си много безгрижен там ...
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/


Последната промяна е направена от _bioHAZArd_ на Нед Авг 27, 2006 5:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
ShortY
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2003
Мнения: 5275
Общо думи: 39,616
Местожителство: St.Louis

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

еми аз така го приемам ....аре есето наистина има малко друга идея ...не е така както го изкарвам обаче във България взеха да назряват такива настроения "мразете тея които емигрират" като че ли не го виждам по вестници и Телевизия. На запад само парите ...другото не е хубаво ....ако ми кажеш че плащат по малко... Зависи от това каква цел си си поставил. Щом това което искаш може да бъде постигнат с 500 ако щеш и 1000лв хубаво. Като ти харесва тука браво. Аз говорех за средната заплата че е мизерна и си оставаш мизерник пък там ако щеш и кенефи да чистиш пак ще вземаш повече пари.
_________________
По-добре известен пияница отколкото анонимен алкохолик!
На сиромах човек и половин пу*ка му стига.
Hanging from the Arch Bitch!!!!! haha
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 5:31 pm    Заглавие: совы и жаворонки Отговорете с цитат

Кто-нибудь ловил на воблеры Cormoran? Ценовая категория средняя: 130 - 150 рублей. Лежат в магазине, глаза мозолят. Кстати, сделал для себя неприятное открытие: в одном из магазинов в центре Х .

Последната промяна е направена от IZVERGA на Пет Дек 25, 2009 4:20 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
Ca60
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Юли 2006
Мнения: 741
Общо думи: 16,399
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 5:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако не си в системата зор ще се успее в бг
_________________
go ahead, look around
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ShortY
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2003
Мнения: 5275
Общо думи: 39,616
Местожителство: St.Louis

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

IZVERGA написа:
ShortY написа:
пък там ако щеш и кенефи да чистиш пак ще вземаш повече пари.

Дам ама и разходите са ти големи там не забравяй Wink


стандарта е по висок както и да го погледнем....

там наистина съществуват изкушения от много страни къде да си изхарчиш парите. Докато аз сега съм си събрал 300лв по простата причина че няма за кво да ги изхарча ...или просто щото съм алчен ебеш ли му майката хахахах
_________________
По-добре известен пияница отколкото анонимен алкохолик!
На сиромах човек и половин пу*ка му стига.
Hanging from the Arch Bitch!!!!! haha
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ca60 написа:
ако не си в системата зор ще се успее в бг


в коя система?
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Celena
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 23 Авг 2006
Мнения: 51
Общо думи: 4,863

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

_bioHAZArd_ , благодаря ти! Най-накрая някой здравомислещ на моя страна. Заставам твърдо зад всичко, което каза.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Ca60
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 19 Юли 2006
Мнения: 741
Общо думи: 16,399
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

_bioHAZArd_ написа:
Ca60 написа:
ако не си в системата зор ще се успее в бг


в коя система?

ам там политици полицай глупости Laughing ..всичко де краде
_________________
go ahead, look around
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ShortY
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2003
Мнения: 5275
Общо думи: 39,616
Местожителство: St.Louis

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

момчето искаше да каже че ако не си се родил син с пари ... или нямаш силите да станеш мутра .... ще го лапаш суджука ... Smile и аз така мисля ...Няма да караш кола 2006 с заплата 500лв. Пък в чужбина след 10г. доказване и гърбене като червей може и да караш
_________________
По-добре известен пияница отколкото анонимен алкохолик!
На сиромах човек и половин пу*ка му стига.
Hanging from the Arch Bitch!!!!! haha
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
_bioHAZArd_
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Окт 2004
Мнения: 1373
Общо думи: 31,249
Местожителство: България, Габрово

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ca60 написа:
_bioHAZArd_ написа:
Ca60 написа:
ако не си в системата зор ще се успее в бг


в коя система?

ам там политици полицай глупости Laughing ..всичко де краде


ахам .... с 10 години гърбене като червей най-много да караш инвалидна количка Smile
_________________
Уважавай Бога ! Обичай Жената ! Пази Родината !

http://www.bgtuner.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov