forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кой е най-умния човек от изброените?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко
Предишната тема :: Следващата тема  

?
Адолф Хитлер
32%
 32%  [ 34 ]
Наполеон Бонапард
46%
 46%  [ 49 ]
Йосиф Сталин
20%
 20%  [ 22 ]
Общо гласове : 105

Автор Съобщение
Dembata
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Юни 2004
Мнения: 331
Общо думи: 22
Местожителство: Highbury

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2005 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чичо Адолф поклон пред делата му Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Fena
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 1008
Общо думи: 22,057

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2005 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dembata написа:
Чичо Адолф поклон пред делата му Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
T.N.F.
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2004
Мнения: 817
Общо думи: 12,721

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2005 7:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Те пък и те едни дела - ама това вече го писах, пък като ва мързи да четете, стойте в неведение, не ви е срам Laughing Наполеон е извършвал дела - Хитлер е вършил глупости, а това, което наричате дела и му го приписвате, са го извършили тия покрай него, трябвал им е само един кадърен началник и са щели да успеят...
_________________
MANCHESTER UNITED - ONE UNITED - FOREVER UNITED
Цитат:
Жозе Моуриньо: Плаках, когато напусках Челси (Abramovich makes me cry)

Arrow Mourinho is a bloody emo! Laughing
If you're not a Manc - you're a wank!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Encoder
Гост




Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2005 8:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой каза за Буш че преизбирането му е било огромна грешка - напълно съм съгласен. По времето на Клинтън Америка беше много по-добре, много повече приличаше на държавата, описана в конституцията, икономиката на страната беше стабилна което имаше положителен ефект както за американците така и за други държави. Хората не мразеха Америка толкова по времето на Клинтън, според мен той направи много добри промени и е един от най-добрите им президенти. Откакто дойде Буш започнаха проблемите. Клинтън му остави държава с излишък от пари, а сега в момента има сериозен дефицит... А това е пряко свързано и с нас, 1/5 от всички пари на Земята са в САЩ, когато те изпаднат дори и в лека икономическа криза, това не е добре за никой. А тази безсмислена война съвсем промени мнението на света и изобщо всичко взе да пропада след нея... Диктатор може би е леко пресилено за Буш, но може да се каже. Дано 2008 да изберат демократ и нещата да се оправят. Но в момента консервативните американци (или както ги наричат - rednecks), главно в южните щати представляват мнозинство, може би и донякъде заради 9/11... Работата не е на добре докато повече демократи не влязат във Конгреса. Ако 2008 пак изберат републиканец, не ми се мисли. Републиканците, особено закоравелите каубои като Буш, са по империалистично настроени, а това никак не е добре. За момента все още фронтът се удържа някакси, но империлизма расте заедно с егото и рейтинга на Буш, Ирак беше само първата държава, но ако това нещо продължи... Америка не е била истински империалистично настроена до момента (ако беше, сега щяхте да виждате знамето с раетата и звездите почти нявсякъде по света), но Буш подбужда империализма и това може да има лоши последствия. Ако говорим за "помагане" на страни - примерно Южна Корея, която сега е над 10 пъти по-развита от Северна - това наистина беше смислено помагане и разумна намеса на САЩ за защита на страната от червените (това вече е империализъм!), но когато се използват тези мотиви като извинения за войни като Иракската... Което става с администрацията на Буш - такава намеса вече се характеризира с империализъм. Господ да помогне на демократите 2008 Smile Разбира се, работата не е само до партията, много пари и други игрички се разиграват, не може без това разбира се, но ако Клинтън беше президент сега, щеше да е друго.

Хайде и аз пофилософствах Smile
Върнете се в началото
[ IP : Logged ]
T.N.F.
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2004
Мнения: 817
Общо думи: 12,721

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2005 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хаха, ами така си е в общи линии, всъщност, к'во викам така си е, тия работи дет ги написа половината не ги знам, но честно казано не ме интересува. Дж. Буш е човек, зад който стоят влиятелни т.е. богати хора, защото страна като САЩ е перфектното място за развитие както на корупция, така и на мафия като руската, макар, че там не ги наричат мафиоти както в Русия. Един познат, голям американофил ме питаше заядливо "Защо на Буш часовникът струвал да речем $30, а на Путин $300, примерно", т.е. намекваше, че в САЩ всичко било чисто, а в Русия властвала пълна олигархия... Глупости! И в двете страни е еднакво, с една малка разлика - Буш прави това, което искат тези зад него, същите хора, които финансират кампаниите му, тези, които всъщност управляват САЩ чрез него, защото при капитализма, "свободата" в Щатите парите са власт и властта е пари. В Русия също хората зад Путин управляват и това в никакъв случай не е на добре, само че Путин е един от тях, затова и часовникът му е $300. И всъщност какво излиза. В Русия не е по-добре отколкото изглежда, по-скоро в САЩ е по-зле, отколкото изглежда... Имаше една книга, която баща ми ме караше да чета, но аз така и не се хванах да го направя. Казваше се "Президентите", на някакъв американски писател, мисля че беше. На корицата и бе нарисувана една шахматна дъска и как една ръка държи една пешка над тази дъска - отлично сравнение бих казал, защото президентите винаги са били манипулирани и са били просто средство за управление, но не и власт сами по себе си... Това е възможност да се върна към темата - Хитлер също е бил жестоко манипулиран. ВСВ е война не на войниците и танковете, ана раузнаването, задкулисните игри. По този начин се е разигравал животът на милиони. Мисля обаче, че Сталин е бил изключение - той и може би японският император. Само те двамата не са били водени - и Хитлер от обкръжението си, и Мусолини от Хитлер, и американските президенти от капиталистите около тях и Чърчил от контраразузнаването на Германия. За Наполеон пък да не говорим - той е бил гений, той се е издигнал само, всичко около него е било просто средство в борбата и кариерата му...
П.П. Дано не ви мързи да четете, че иначе за к'во съм го писал... т.е. за к'во друго освен да пофилосовствам още малко Smile
_________________
MANCHESTER UNITED - ONE UNITED - FOREVER UNITED
Цитат:
Жозе Моуриньо: Плаках, когато напусках Челси (Abramovich makes me cry)

Arrow Mourinho is a bloody emo! Laughing
If you're not a Manc - you're a wank!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ShortY
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2003
Мнения: 5275
Общо думи: 39,616
Местожителство: St.Louis

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2005 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

съгласен съм с казаното до сега Wink и от 2те страни ..... Cool не ми оставихте върху какво да пофилосоствам и аз
_________________
По-добре известен пияница отколкото анонимен алкохолик!
На сиромах човек и половин пу*ка му стига.
Hanging from the Arch Bitch!!!!! haha
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
T.N.F.
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2004
Мнения: 817
Общо думи: 12,721

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2005 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ShortY написа:
съгласен съм с казаното до сега Wink и от 2те страни ..... Cool не ми оставихте върху какво да пофилосоствам и аз

рестартвай анкетата и гласувай за Наполеон Wink Rolling Eyes
_________________
MANCHESTER UNITED - ONE UNITED - FOREVER UNITED
Цитат:
Жозе Моуриньо: Плаках, когато напусках Челси (Abramovich makes me cry)

Arrow Mourinho is a bloody emo! Laughing
If you're not a Manc - you're a wank!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
ShortY
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2003
Мнения: 5275
Общо думи: 39,616
Местожителство: St.Louis

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2005 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

как да стане тфа ?
_________________
По-добре известен пияница отколкото анонимен алкохолик!
На сиромах човек и половин пу*ка му стига.
Hanging from the Arch Bitch!!!!! haha
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
sexy_veselq4ka
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 21 Мар 2005
Мнения: 498
Общо думи: 1,620
Местожителство: Габрово, Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наполеон Rolling Eyes
_________________
Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед... и това са две гърненца с мед
Един съвет лягаи да спиш,Една лъжа идвам при теб,Една истина ще те скъсам от секс,Една подробност незнам кога.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Tishop
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 277
Общо думи: 0
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 7:16 pm    Заглавие: Re: Кой е най-умния човек от изброените? Отговорете с цитат

franky написа:
не искам коментари ако може..за мен е Хитлер,това което прави може да е брутално ,но е велико


Сите са малоумници... Confused
Кво му се кефите толкова на Хитлер не знам. 20 милиона трупа след него ли ви кефят... А и Сталин си е бил същото говедо.
Единствения държавник повреме на втората световна война, който заслужава уважение е Чърчил!!!
А Наполеон просто е от друго време. Wink
Общото му с Хитлер е че и двамата са си счупили главата с Русия...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
ShortY
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 30 Сеп 2003
Мнения: 5275
Общо думи: 39,616
Местожителство: St.Louis

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 7:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наполеон като че ли не е оставил хиляди трупове зад себе си ....с единствената разлика че неговото е било градивно и е оставил франция и другите страни в много добро икономичесно положение докато Хитлер е осрал "малко" раотата
_________________
По-добре известен пияница отколкото анонимен алкохолик!
На сиромах човек и половин пу*ка му стига.
Hanging from the Arch Bitch!!!!! haha
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Tishop
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 277
Общо думи: 0
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 7:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ShortY написа:
Наполеон като че ли не е оставил хиляди трупове зад себе си ....с единствената разлика че неговото е било градивно и е оставил франция и другите страни в много добро икономичесно положение докато Хитлер е осрал "малко" раотата

малко... Wink

Съгласен, но расъждавам от гледна точка на ефективноста на оръжията които са имали. Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

T.N.F. написа:
А да не мислиш, че в СССР не са избивали евреи

Бате айде да не се изцепваш повече така а? Като не разбира не ставй смешен - 12 човека Политбюро - 11 от тях евреи + 1 грузинец (Йосиф Висарионович Джугашвили - Сталин)
Между другото си мисля, че другарят Владимир Илич Улянов - Ленин е "по-умен" от Сталин, но поради отсъствие в анкетата вотвав за великия водач Социал-демократизма!
Ами по-умен си е бил човека - а те и опонентите му допълнително му дават аванс:
Хитлер - умопобъркан, умопомрачен национал шовинист!
Наполеон - Самовлюбен дребосък....
Горе-долу съдбата им е една - разгром от Русия/СССР

Така че, да живей КОМУНИЗМА!!!! Да Живей Ленин, Сталин, Димитров!
Дружба навеки със СССР!!!!
Убийте фашисткия гад!
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
T.N.F.
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Сеп 2004
Мнения: 817
Общо думи: 12,721

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

бате ти ще ме извиняваш, обаче за това за евреите съм 100% сигурен - по принцип не са били подлежени на гонение като нация, както при Хитлер в Германия и страните, окупирани от нея, но след ВСВ масово са били избивани... к'во като политбюро са евреи и грузинец - той Сталин избива без да го е** брат, сестра, руснак, германец... От избитите и загиналите по времето на Сталин не повече от 12-13% са истински руснаци, имаше едно предаване пълно с подобна статистика - най-много са украинците и беларусите (дали най-много жертви през войната, по основателни причини - все пак са граница на СССР), а някъде 10% са евреи, чак се уплаших отде толкоз евреищина из Съюза Confused
Както и да е -Слава России и СССР Wink
_________________
MANCHESTER UNITED - ONE UNITED - FOREVER UNITED
Цитат:
Жозе Моуриньо: Плаках, когато напусках Челси (Abramovich makes me cry)

Arrow Mourinho is a bloody emo! Laughing
If you're not a Manc - you're a wank!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
martto
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Дек 2004
Мнения: 595
Общо думи: 0
Местожителство: бул. Ленин 21

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе квото и да си говорим СССР е една еврейска федерация!
Няма как в една държава ти да гониш етноса на управяващите и паридаващите!
Замисли се какво е знамето и какво означава "Рот Шилер"
...............................................................................................
Союз нерушимый республик свободных
Сплотила навеки Великая Русь.
Да здравствует созданный волей народов
Единый, могучий Советский Союз!

Слався, Отечество наше свободное,
Дружбы народов надежный оплод!
Партия Ленина - сила народная
Нас к торжеству коммунизма ведет!

Сквозь грозы сияло нам солнце свободы,
И Ленин великий нам пут озарил:
На правое дело он поднял народы,
На труд и на подвиги нас вдохновил!

Слався, Отечество наше свободное,
Дружбы народов надежный оплод!
Партия Ленина - сила народная
Нас к торжеству коммунизма ведет!

В победе бессмертных идей коммунизма
Мы видим грядущее нашей страны,
И красному знамени славной Отчизны
Мы будем всегда беззаветно верны!

Слався, Отечество наше свободное,
Дружбы народов надежный оплод!
Партия Ленина - сила народная
Нас к торжеству коммунизма ведет!

http://forum.data-bg.net/album_pic.php?pic_id=2720
_________________
HASTA LA
VICTORIA
SIEMPRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Всичко Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 6 от 10

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov