forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

RQ: Маймуни

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 3:35 pm    Заглавие: RQ: Маймуни Отговорете с цитат

Та трябва ми нещо за маимуните.Като видове,характеристики за самите животни.
Можеби описване на някой вид или нещо подобно.
Аз не намерих нищо.
Домашното е по биология тейче надявам се ви е ясно какво трябва да се пише.
Не съм сигурна че т'ва е раздела,ама като гледам вске който му трябва нешо пуска тук... Wink (ще черпя моля ви)
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
IZVERGA
Fuck Milk...Got Beer?


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 3151
Общо думи: 90,422
Местожителство: Е:БългарияГаброво?

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

еми пробвай на http://baimangau.hit.bg/
ха ха базикам се ве Сори ама не мога да ти помотна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Name
[ IP : Logged ]
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не сериозно,трябва ми нещо за биологичната единица Маймуна или и аз не знам к'во....
Донка Жекова - повече не мога кажа.
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
PokePkaTa
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 02 Дек 2004
Мнения: 1193
Общо думи: 5,323
Местожителство: Somewhere I Belong ...

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kiki написа:
не сериозно,трябва ми нещо за биологичната единица Маймуна или и аз не знам к'во....
Донка Жекова - повече не мога кажа.

Какво за мойта любима класна Laughing
_________________
Никога не се бори със свиня, накрая и двамата ще сте в лайна, но на нея ще й е хубаво...

П.П. - Продължавате да сте смешни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger Skype Name
[ IP : Logged ]
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

PokePkaTa написа:
kiki написа:
не сериозно,трябва ми нещо за биологичната единица Маймуна или и аз не знам к'во....
Донка Жекова - повече не мога кажа.

Какво за мойта любима класна Laughing

Трябваше да избере точно мен от 25 човека да и търся за шибаните маймуни.(ако поне ще се мъча исках да са гризачите)
Тей хубаво се бях скрила под чина и тя....бъх...
Иначе е мноу пекана.А ся некой за мойте "любими" маймуни нема ли?! Sad
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
JusT_DiE
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Май 2004
Мнения: 1382
Общо думи: 0
Местожителство: B Heu3BecTHocT

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първите алкохолици са били древни маймуни

Още инфо



Склонността към злоупотреба с алкохола се е проявила у нашите предци още по клоните на дърветата, информира ни руското електронно издание Медновости.ру. Почти като оправдание за масовото разпространение на вредния навик в голямата евразийска страна звучи уточнението, че именно благодарение на тази "хранителна добавка" към всекидневния си порцион, древните маймуни са успели да се преборят с тежките условия на живот по време на всемирните заледявания.

Хипотезата обаче е направил не някакъв сибирски любител на водката, а американският въздържател и биолог Робърт Дадли. Представил я за първи път току що в Ню Орлийнс по време на заседание, организирано от Дружеството за интегративна и сравнителна биология. Там той изнесъл доклад за веществата, предизвикващи зависимост. Повечето от тях са навлезли в употреба през последните няколко хиляди години, а немалко - едва миналия век. Но алкохолът определено не е късна "цивилизационна придобивка".

Тя, с голяма степен на вероятност, поддържа формата си с плодова диета - праобразът на алкохолизма


По време на заледяванията плодовете станали обект на настървено конкурентно "потребителско" търсене. Из оцелелите тук-там гори и храсталаци се разгръщала истинска война. Най-ценното качество за преживяване се оказвала способността, от една страна, да намериш пръв узрелите вече плодове, и от друга - да


изплюскаш максимално количество от тях, също като една камила, която се подготвя в оазиса за изтощителен преход през пустинята.

Маймуните се оказали особено умели участници в конкурентната надпревара. Те надушвали миризмата на етанол отдалеч, а всеки плод в процеса на зреенето си преживява и частична ферментация, която увеличава съдържанието на ценната съставка в него. Освен това, етиловият спирт стимулира апетита. Така че далечните ни предци съумявали първи да стигнат до заветното дърво или храст, отрупано с храна, където получавали стимулатор на апетита, който да ги превърне в своеобразни "фруктови камили", способни да се натъпчат така, че да преживеят поне няколко дни гладуване.

Д-р Дадли споделя, че идеята му хрумнала случайно - чел нещо си за ферментацията на плодовете в процеса на зреене и внезапно се сетил, че приматите са даянили предимно на фруктова диета, досущ едни топ модели от ХХІ век. Само няколко минути по-късно хипотезата му се струвала толкова очевидна, че той нямал вече и грам съмнение: да, първите алкохолици са били

Фруктовата камила на ледниковия период се чуди на какво й мирише - на карнобатска мускатова или на варненска мискетова...


сръчните примати, надживели при заледяванията стотици и хиляди други видове животни, които са се придържали към стриктното алкохолно въздържание.

Тезата му се потвърждава и от една сетивна способност, която е характерна особеност за приматите. Те не се отличават с добър нюх. Но алкохола надушват безпогрешно и отдалеч...
_________________
Човекът е едно несъвършено изречение с много правописни грешки ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
ivo27
Вратар
Вратар


Регистриран на: 21 Яну 2005
Мнения: 2690
Общо думи: 56,620

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ахахаххаха
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
JusT_DiE
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 12 Май 2004
Мнения: 1382
Общо думи: 0
Местожителство: B Heu3BecTHocT

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ООН БИЕ ТРЕВОГА ЗА НАЙ-РАЗПРОСТРАНЕНИТЕ МАЙМУНИ затвори
15.12.2003
Сега часовникът отброява една минута преди полунощ за четири от най-разпространените видове маймуни - расте тревогата сред представителите на ООН.

Все по-настойчиво звучи молбата им за 25 милиона долара - най-малкото, което сме длъжни да направим, за да предотвратим изчезването на тези видове през следващите няколко десетилетия. Съществува реален риск от пълно унищожение най-много до 50 години на
горилите,
шимпанзетата,
бонобоса (шимпанзето-джудже)
и орангутаните
- твърдят от ООН.

Те се надяват да се изолират няколко района, в които популациите от маймуни да се стабилизират и дори да се разрастнат, ако за това се заделят достатъчно пари.

Тази нарастваща тревога намери израз на срещата във френската столица Париж, проведена на 26 ноември. Тя бе инициирана от Юнеско (образователна, научна и културна организация) и Юнеп, програма на ООН за опазване на околната среда.

Споделяйки общата загриженост за оцеляването на най-разпространените видове маймуни, ръководителите на двете организации поканиха делегации от 23 държави от Африка и Югоизточна Азия, обитавани от маймуните, а също и от евентуални страни-донори.

Д-р Клаус Тойпфер, изпълнителен директор на Юнеп, каза: 25 милиона долара са абсолютният минимум, все едно да излекуваме умиращ човек с хляб и вода. Най-разпространените маймуни носят в себе си 96% от човешкия генетичен материал. Ако изгубим някой от тези видове, ние ще разрушим моста към миналото си и оттук - към нашата човечност.

Генералният секретар на Юнеско, Коичиро Матсуюра, допълни:
Най-разпространените маймуни представляват уникална връзка с естествената ни среда. Горите, които те обитават, са от жизнено значение за хората навсякъде по света. Съхраняването на най-разпространените маймуни и обитаваните от тях екосистеми не е самоцелен акт, а първа стъпка в борбата срещу бедността.

В съответствие с тези хуманни цели Юнеско проведе изследване, което показа, че западното шимпанзе вече не се среща в Бенин, Того и Замбия и че скоро може да изчезне и от още една западноафриканска държава - Сенегал. Там са останали само около 2 400 шимпанзета, още по-малко - в Гана, а в Гвинея-Бисау са съвсем малочислени - само около 200.

Най-големите опасности за маймуните идват от човека:
войните,
бракониерството
и търговията с живи животни.

Човешкото посегателство срещу горите взема все по-застрашителни размери, а изсичането им все повече ограничава естествената жизнена среда на маймуните. Ако строежът на пътища, мини и други инфраструктурни обекти продължава със същите темпове, предупреждават от Юнеп, до 2030 г. едва по-малко от 10% от горите, обитавани от африканските маймуни, ще останат относително незасегнати.

Ако това се случи, смятат те, почти няма да останат гористи области в Югоизточна Азия, а това би било гибелно за орангутаните.

Понеже много от най-разпространените видове маймуни обитават далечни и недостъпни места, Юнеско работи съвместно с Европейската организация за опазване на околната среда, с цел да се използват сателити, за да се следи скоростта, с която намаляват естествените за маймуните жизнени пространства.

Предвижда се проектът да започне с проучване на местата, обитавани от планинската горила. От тях са оцелели само около 600 в Уганда, Руанда и Демократична Република Конго (ДРК). С помощта на архивни сателитни снимки ще бъдат съпоставени Националният парк във Вирунга и непроходимият Национален парк в Бвинди, Уганда, за да се изследват промените, настъпили в популацията на горилите от 1992 г. насам.

За опазването на националните паркове Юнеско работи съвместно с местни правозащитни организации за подобряване на законовата уредба и за наблюдение на всичките пет района в ДРК, които са дом на няколко от най-разпространените видове маймуни.

Семи Манкото от Юнеско обаче предупреждава: Законовата уредба е съществен, но само един от елементите на всяко усилие за опазване на околната среда. Не можем постоянно да изолираме маймуните от хората. Маймуните играят ключова роля за поддържане жизнеността и разнообразието на тропическите гори, чието съхраняване зависи от хората. Напр. те разпръскват разсад над горите и осигуряват светлина, благодарение на която семената растат и така възстановяват екосистемата.


Демокрит: Ако още сте тук, можете да ни подкрепите с покупка или поне с по клик...:
_________________
Човекът е едно несъвършено изречение с много правописни грешки ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[ IP : Logged ]
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси,не съм сигурна дали баш това ми трябва тейче ако някой намери нещо друго - моля.
Иначе многоооооооо мерси. Wink
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Shibby
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2005
Мнения: 104
Общо думи: 0
Местожителство: Още не съм си го научил... :о(

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 7:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sorry че не съм го превел но ме фана мързела
Monkey (animal), any of about 160 species of primates that have grasping hands, forward-facing eyes, and highly developed brains. Most monkeys also have tails, a characteristic that distinguishes them from their larger primate cousins, the apes. Monkeys are highly skilled climbers, and most spend much of their lives in trees. Some have prehensile tails—that is, tails capable of grasping—that they can use as a fifth limb while foraging for food or climbing.
Zoologists classify monkeys into three distinct families: marmosets, Capuchin-like monkeys, and Old World monkeys. Marmosets and Capuchin-like monkeys are found only in Central and South America and are known collectively as New World monkeys. Marmosets are dainty animals with luxurious fur, which is sometimes strikingly colored. One species, the pygmy marmoset, is the world's smallest monkey, measuring just 30 cm (12 in) long, at least half of which is tail, and weighing as little as 113 g (4 oz) when fully grown. By comparison, the Capuchin-like monkeys, which include capuchin monkeys, douroucoulis, spider monkeys, woolly monkeys, and howler monkeys, are more robust, although they are still lightly built. Howler monkeys, for example, are among the largest species and measure up to 1.8 m (6 ft) from the top of the head to the tip of the tail. Even so, their maximum weight is only about 10 kg (22 lb). Many New World monkeys have prehensile tails, and all have broad noses with sideways-opening nostrils
Old World monkeys include guenons, mangabeys, colobus monkeys, macaques, langurs, and baboons. Compared to New World monkeys, their noses are narrower and have downward-opening nostrils. Old World monkeys do not have prehensile tails; instead, most use their tails simply for balance. As a result, these monkeys are less acrobatic than their New World cousins. Most Old World monkeys spend at least part of their time on the ground. While many are careful not to stray too far from the protective cover of trees, baboons are strong and aggressive enough to defend themselves in the open. Armed with fearsome canine teeth and weighing up to 41 kg (90 lb), male baboons are more than a match for many predators.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Shibby
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 07 Апр 2005
Мнения: 104
Общо думи: 0
Местожителство: Още не съм си го научил... :о(

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако това не ти стига има и още
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
kiki
пухче предполагам... *без предполагам!


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 1866
Общо думи: 22,333
Местожителство: South Of Heaven

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2005 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря многоооооооооооо
Това ще е позезно само да си оправя англииския.
Е аз уж се отървах ама все пак...10х
_________________
...пънко нема умре и нафинг елс медърс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Литература Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov