forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Какво Ново във Ф1 през 2005г.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 2:27 am    Заглавие: Какво Ново във Ф1 през 2005г. Отговорете с цитат

Както всяка година, така и тази, в най-технологичния спорт - Формула 1 има много промени и новости. В най-голяма степен измененията са свързани с техническия правилник на Формулата. Спазвайки традицията от последните 2г., ФИА наложи нови правила за отборите. Те са свързани най-вече с намаляването на скоростта и ликвидирането на тоталното превъзходство на тима на Ферари. През новия сезон двигателите на болидите ще трябва да издържат вече два състезателни уикенда, а при повреда в мотора, наказанието си остава същото както през 2004г.-изтегляне с 10 места назад на стартовата решетка. Друга важна промяна е изискването предният спойлер на машините да бъде повдигнат нагоре с още 50мм, а задното крило да бъде издърпано със 150 мм. Тези изисквания значително ще намалят аеродинамичното прилепяне. Според специалистите, общата загуба ще бъде около 20-25%. Освен това, през 2005г влиза в сила радикално изменение в състезателния уикенд. В петък двете свободни тренировки се запазват без промяна, като ще бъдат между 11.00-12.00 и 14.00-15.00 местно време по 60мин всяка. В събота са предвидени 2 свободни сесии по 45 мин и първата квалификация, която ще се провежда между 13.00 и 14.00 местно време. Втората квалификация остава за неделя сутринта между 10.00 и 11.00, както и самото състезание от 14.00. Тази идея възникна по време на Гран при на Япония, когато поради силния тайфун Ма-он, който връхлетя пистата Сузука, квалификациите в събота бяха отложени за неделя сутринта. Пилотите отново ще имат право на една бърза обиколка, но вече решаващи за класирането на стартовата решетка ще бъдати двете квалификации. Както и през миналия сезон в първата пилотите ще карат с малко количество гориво, а във втората ще могат да дозаредят с предвиденото гориво за самото състезание. Според новия правилник, времето с което пилотът ще се класира на старта, ще бъде сборът от времената, постигнати в двете квалификации. Ако двама или повече състезатели постигнат идентично общо време от двете квалификации, по-напред в стартовата решетка ще бъде този, който първи е постигнал това време. Състезател, който поради една или друга причина не успее да завърши някоя от двете бързи обиколки, ще стартира последен в стартовата решетка.
Може би най-значителното ограничение е, че пилотът ще има право да използва само един комплект гуми за двете квалификации и самото състезание! Това на практика означава, че смяната на гумите по време на надпреварите се забранява, а самите гуми ще трябва да издържат повече от 310км , вместо досегашните 80-100км. Единствено в случй на спукана или сериозно повредена гума, пилотът ще има право да спре в бокса, за да бъде сменена от механиците. Новото правило е огромно предизвикателство към доставчиците на гуми - Мишлен и Бриджстоун. Те ще трябва да произведат продукти с много по-твърди смески и каркаси, за да издържат на големите натоварвания.


За някой ТЪПИ, за някой НЕ това са измененията.Писал съм го 45мин. НЗ какво ще черпите Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аре поне едно мнение сложете де Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 12:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мога да кажа само че се опитват да убият интереса във Ф1
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
GTI
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 11 Дек 2004
Мнения: 179
Общо думи: 0
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

shyne написа:
мога да кажа само че се опитват да убият интереса във Ф1

Според мен интереса убиват компютрите в Ф1.Това е състезание с коли, а не изложение на компютри.Колкото по-малко предвидени работи, толкова по-интересно.Не е ли по-интересно да караш и да не знаеш колко още бензин имаш в колата и да се чудиш дали ще стигнеш финиша, от колкото абсолютно всичко да е предрешено още в началото(това е както онези детски колички, които се спускат по една писта и все една и съща печели)
_________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 1:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

shyne написа:
мога да кажа само че се опитват да убият интереса във Ф1

Според мен се опитват да свалят Ферари от върха.Това за гумите е СУПЕР ТЪПО.За мен винаги най-интересната част от състезанието е когато почнат да влизат в бокса и да сменят гуми, а сега това няма да се случва, в бокса ще се налива само гориво Crying or Very sad Даже си мисля, че до финала на състезанието няма да устискат всички, щото Е*ахти гумите трябва да се направят, че да издържат повече от 300км. , а пък представям си на писти, като Монако и Хунгароринг, дето спирачките се натискат до дупка при повечето завои и гумите се износват много бързо.Супер ТЪПО
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Evo
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 10 Дек 2004
Мнения: 323
Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 3:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

защо да е съпер тъпо просто целта е да се запази колата колкото се може по-дълго, и според мен това за гумите си е много добро. Вярно е все пак че беше интересно в боксовете когато се сменям гумите но това е.
П.П.Помня как един път от ферари си търсеха да сложат гуми но на Шумахер ли беше не съм сигуренSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
DMX
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 3800
Общо думи: 9,743
Местожителство: Vegesack

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гумите са горе-долу добро решение... въпреки че престоят в боксовете ще бъде много по кратък и разликите между пилотите трудно ще бъдат стопявани ако се разчита на бокса... Квалификациите са ги направили малко тъпо.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
DMX
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 3800
Общо думи: 9,743
Местожителство: Vegesack

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 8:36 pm    Заглавие: Re: Какво Ново във Ф1 през 2005г. Отговорете с цитат

Enzo_MonTeLLa написа:
Състезател, който поради една или друга причина не успее да завърши някоя от двете бързи обиколки, ще стартира последен в стартовата решетка.


Сигурен ли си за това?
Не е задължително да стартира последен. Може да има и по-зле от него, които да са с по-слабо време от него!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 9:03 pm    Заглавие: Re: Какво Ново във Ф1 през 2005г. Отговорете с цитат

DMX написа:
Enzo_MonTeLLa написа:
Състезател, който поради една или друга причина не успее да завърши някоя от двете бързи обиколки, ще стартира последен в стартовата решетка.


Сигурен ли си за това?
Не е задължително да стартира последен. Може да има и по-зле от него, които да са с по-слабо време от него!

Ами сигурно НЕ ЗНАМ !!!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DMX написа:
въпреки че престоят в боксовете ще бъде много по кратък

Аз не мисля така.Питстопа ще си е същия по простата причина, че гумите са готови за 6-8 сек, а бензина си се налива до 9-11 сек тъй че .... Аз поне тъй си мисля
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
DMX
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 3800
Общо думи: 9,743
Местожителство: Vegesack

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си, не съобразих че се извършват едновременно Wink
Между другото 9 сек в бокса са много..
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 11:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DMX написа:
Прав си, не съобразих че се извършват едновременно Wink
Между другото 9 сек в бокса са много..

Ами аз ги написах примерно, ама то зависи от тактиката(броя на спиранията) за спирането и за това го написах в такъв интервал Smile .Чат ли си Question
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
DMX
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 08 Окт 2003
Мнения: 3800
Общо думи: 9,743
Местожителство: Vegesack

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2005 12:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чат съм Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
Enzo_MonTeLLa
("Лесно е!" аз ша почерпя)


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 3215
Общо думи: 124,961
Местожителство: Трявна, щата Сомалия

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2005 12:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

DMX написа:
Чат съм Smile

Туй да се чува Wink
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
shyne
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Сеп 2004
Мнения: 1150
Общо думи: 2,388
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2005 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

най-новото което чух за формулата е че Шумахер и още някакъв богаташ не му запомних името ще купят тима т формула едно ферари
по този начин шумахер вече ще печели титли за собствения си отбор
_________________
Ювентус Торино
ПФК"СЛАВИЯ" (СОФИЯ)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> Да говорим за коли Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov