forum.globcom.net Форуми forum.globcom.net
ФОРУМ
 
 AlbumAlbum Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи  AlbumAlbum   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

za filma alexander
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> ФИЛМИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GOD^_^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2004
Мнения: 1941
Общо думи: 19,447
Местожителство: ...при Падналите ангели...

МнениеПуснато на: Пет Яну 07, 2005 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Троя като филм е доста добър,но абсолютното несъответствие с Илиада дразни страшно много! А Даян Крюгер дразни двойно повече! evil_4e
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
bgbgbg
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 67
Общо думи: 0
Местожителство: ми не знам, сигурно ВКЪЩИ

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2005 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а бе, вярно, че нямаше много общо с Илиада, ама все пак Троя си беше готин филм, на мен поне ми хареса..
а пък А не съм го гледала още, ама мисля, че ще е доста як
а относно Крал Артур - ТЪПОТИЯ!!!!!!!!!!!!!
_________________
зубъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
[ IP : Logged ]
kokito
Вчера си купих компютър
Вчера си купих компютър


Регистриран на: 06 Дек 2004
Мнения: 9
Общо думи: 0

МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

A we vie golemi experti po Iliada se okazahte we kak razbrahte 4e ima tolkoz mn nesyotvetstviq Troy ????
Na men mi haresa Troy no moje bi za6toto me kefi i cqlata gryzka mitologiq i specialno Iliada.
Alexander ne sam gledal oba4e obe6tava da e ne6to po razli4no nz dali 6te mi haresa pove4e ili po malko no o4akvam da e ne6to razli4no.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Филма ми хареса, насладих се визуално на хубави и секси мъже... мммм...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
wataru
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 28 Юли 2004
Мнения: 62
Общо думи: 0
Местожителство: HaDeS

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 3:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

kokito, da te pitam ne6to - to kazva6 4e si gledal Troy i se hvali6 4e si pada6 po iliada?
a togaz kak moje6 da kazva6 4e razlikite bili malko 6toto az priolikite mi se vidqha malko
to taq 10 godi6na voina mi se vidq kusi4ka (mai be6e samo nqkvi 5-6 dena) da ne govorim za drugite prostotii na tiq amerikanci
a otnosno aleksandur vqrno ahil moje i da e legenda a aleksander da e istinski ama nujno li be6e da izkarat nai-golemiq zavoevatel na vsi4ki vremena takuv saedinitel (za nezapoznatite tva zna4i "DOLEN LQV PEDAL") 6toto qvno tva se opitvat da ni kajat tiq kopeleta i ne stiga 4e pi4a ot jivota si e prekaral samo nqkvi 5 godini mirno vreme (kato izklu4im vremeto dokat e bil teen) to vuv filma se vijdat vsi4ko na vsi4ko samo 15 min bitki - te vzeha 4e go izkaraha mnogo miren toq 4ovek bre
napravo da se 4udi6 kak e zavladql tolkoz golqma 4ast ot sveta - mai edno vreme horata sa idvali na kraka da mi podarqvat kralstvata si :<<<
basi profanskiq film det e tva
samo edin gotin moment ima v nego i tva kak naebaha kak jolly
drugo hubavo nqma v nego
_________________
Ne E Nujno Da Si Smahnat Za Da Jiveesh V Toq Svqt Ama Pomaga !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 8:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Абсолютно си прав, wataru, тва е най-педалския филм, който съм гледал. И Троя също. Те там всичките се оказаха братовчеди! Който каже, че тоя филм има нещо общо с Илиада, да вземе да я попрочете. Бой Джиниъс хаха
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
dudi
мечовица


Регистриран на: 23 Яну 2005
Мнения: 1203
Общо думи: 22,557

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 8:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз не съм го гледала но мисля че се води "историческа драма"
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Name
[ IP : Logged ]
GOD^_^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2004
Мнения: 1941
Общо думи: 19,447
Местожителство: ...при Падналите ангели...

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

wataru написа:
kokito, da te pitam ne6to - to kazva6 4e si gledal Troy i se hvali6 4e si pada6 po iliada?
a togaz kak moje6 da kazva6 4e razlikite bili malko 6toto az priolikite mi se vidqha malko
to taq 10 godi6na voina mi se vidq kusi4ka (mai be6e samo nqkvi 5-6 dena) da ne govorim za drugite prostotii na tiq amerikanci
a otnosno aleksandur vqrno ahil moje i da e legenda a aleksander da e istinski ama nujno li be6e da izkarat nai-golemiq zavoevatel na vsi4ki vremena takuv saedinitel (za nezapoznatite tva zna4i "DOLEN LQV PEDAL") 6toto qvno tva se opitvat da ni kajat tiq kopeleta i ne stiga 4e pi4a ot jivota si e prekaral samo nqkvi 5 godini mirno vreme (kato izklu4im vremeto dokat e bil teen) to vuv filma se vijdat vsi4ko na vsi4ko samo 15 min bitki - te vzeha 4e go izkaraha mnogo miren toq 4ovek bre
napravo da se 4udi6 kak e zavladql tolkoz golqma 4ast ot sveta - mai edno vreme horata sa idvali na kraka da mi podarqvat kralstvata si :<<<
basi profanskiq film det e tva
samo edin gotin moment ima v nego i tva kak naebaha kak jolly
drugo hubavo nqma v nego

Принципно си прав за всичко само ще те поправя за едно нещо! Простотиите в Троя за мен са повече германски отколкото американски ако ме разбирате! Wink
А пък за Александър кво да кажа...мисля, че е много готин филма! Изключително актьорски, много драматичен! Наистина доста продължителен и като че ли изсмукан от пръстите малко към финала, но пък по ме изкефи от Троя! Според мен ако в Троя ги нямаше Брад Пит и Ерик Бана филма щеше да е най-големия провал на Холивуд!
А относно педалщината на Александър кво мога да добавя, по принцип тоя елемент е идея на Оливър Стоун щото видите ли тогава в оня времена да си бил гей и по специфичната ориентация на хората са били неща, които са се приемали без никакъв проблем! Аз лично не бих приел, чак толкова да е гей освен ако нямаше оная целувка м/у него и оня женчо роб ли беше къв беше там...щото ако трябва да съдя от връзката му с Хефестион бих казал, че по скоро ми приличат на много добри приятели! Ама това си е мойто виждане естествено!
А за битките наистина бяха малко като за такъв ЧОВЕК като Александър Велики! Но това според мен се компенсира до някаква степен от качеството им! Щото съгласете се все пак, че примерно сблъсъка на Александър със слона е едно от най-невероятните неща, които съм гледал в баталия...В крайна сметка съм сигурен,че Оливър Стоун просто е искал да пренесе гледната точка към живота, чувствата и проблемите на Александър и особено падението му, отколкото към войните му!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
botroid
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 05 Фев 2004
Мнения: 1730
Общо думи: 11,794

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Филма "Александър" е по-хубав от "Троя". Събитията в него са истински, за разлика от тези в другия филм, които вероятно са плод на фантазията на Омир. А дори и някога да е имало град наречен "Троя", то е било толкова отдавна че няма никакви документални източници за него. Само и единствено Омир говори за такъв град! Никои друг от неговите съвременници не е казал нищо за "Троя". Х. Шлиман беше намерил едно градче в Турция, което сензационно бе обявено за "Троя"! После се оказа че археолога значително е надценил откритието си.
Според днешните схващания Александър е точно бисексуален, а не гей. Действително е имал любовник и интимен приятел на име Хефестион. Просто режисьора не е искал да показва Колин Фарел във любовни сцени със друг мъж. Днешното общество все още не приема мъжката любов :) Ако беше показал такива сцени, сички пуритани, моралисти, традиционалисти, консерватори щяха да скочат срещу тях и щеше да стане ГОЛЯМ скандал.
В древна Гърция не е имало понятия като гейове, лесбийки, обратни! Любовта си е била любов независимо с кого :)
И ако си мислите че с един филм може да се предаде живота на Александър се лъжете. Има книги написани за него, биографии от негови съвременници, които се интересува зима и чете. Иначе ако сте гледали сао филма, нищо чудно че се чудите как е завладял света.
"Александър" е филм в които се набляга на мъжката красота :)) Според мен ще е хубаво да има повече такива филми занапред, внасят приятно разнообразие и свежест на фона на филмите със хубавици които ни заливат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
GOD^_^
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 09 Юни 2004
Мнения: 1941
Общо думи: 19,447
Местожителство: ...при Падналите ангели...

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

botroid написа:
Филма "Александър" е по-хубав от "Троя". Събитията в него са истински, за разлика от тези в другия филм, които вероятно са плод на фантазията на Омир. А дори и някога да е имало град наречен "Троя", то е било толкова отдавна че няма никакви документални източници за него. Само и единствено Омир говори за такъв град! Никои друг от неговите съвременници не е казал нищо за "Троя". Х. Шлиман беше намерил едно градче в Турция, което сензационно бе обявено за "Троя"! После се оказа че археолога значително е надценил откритието си.
Според днешните схващания Александър е точно бисексуален, а не гей. Действително е имал любовник и интимен приятел на име Хефестион. Просто режисьора не е искал да показва Колин Фарел във любовни сцени със друг мъж. Днешното общество все още не приема мъжката любов Smile Ако беше показал такива сцени, сички пуритани, моралисти, традиционалисти, консерватори щяха да скочат срещу тях и щеше да стане ГОЛЯМ скандал.
В древна Гърция не е имало понятия като гейове, лесбийки, обратни! Любовта си е била любов независимо с кого Smile
И ако си мислите че с един филм може да се предаде живота на Александър се лъжете. Има книги написани за него, биографии от негови съвременници, които се интересува зима и чете. Иначе ако сте гледали сао филма, нищо чудно че се чудите как е завладял света.
"Александър" е филм в които се набляга на мъжката красота хахахахах Според мен ще е хубаво да има повече такива филми занапред, внасят приятно разнообразие и свежест на фона на филмите със хубавици които ни заливат.

Абсолютно бате, Александър си е БИ и тва е...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Name
[ IP : Logged ]
dosh
Не е лесно !
Не е лесно !


Регистриран на: 04 Сеп 2004
Мнения: 1439
Общо думи: 85

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

botroid написа:
Шлиман беше намерил едно градче в Турция, което сензационно бе обявено за "Троя"! После се оказа че археолога значително е надценил откритието си.


**************
**************

(moderated)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[ IP : Logged ]
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    forum.globcom.net Форуми -> ФИЛМИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov